Home News COLAS POLSKA POWIĘKSZYŁ PORTFEL ZAMÓWIEŃ O DWA ZADANIA
COLAS POLSKA POWIĘKSZYŁ PORTFEL ZAMÓWIEŃ O DWA ZADANIA
0

COLAS POLSKA POWIĘKSZYŁ PORTFEL ZAMÓWIEŃ O DWA ZADANIA

0
0

COLAS Polska powiększył portfel zamówień o dwa zadania o łącznej wartości 42 756 856,76 PLN! Firma przeprowadzi remont dwóch odcinków Drogi Krajowej Nr 92:

  • sekcji Swarzędz – Iwno od km 193+000 – 203+630 oraz
  • sekcji Iwno – Starczanowo od km 205+330 do km 214+200.

W przeciągu ostatnich kilku lat to już piąta realizacja COLAS na tym ważnym trakcie komunikacyjnym, łączącym Rzepin z Poznaniem i Warszawą. Droga biegnie równolegle do Autostrady A2 i przecina 4 województwa: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie.

W ramach pozyskanego kontraktu, nośność całkowicie nowej konstrukcji nawierzchni, zostanie dostosowana do nacisku 11,5t/oś.

COLAS wykona m.in. frezowanie profilujące na całej szerokości, remonty ubytków i spękań nawierzchni, ułożona zostanie warstwa wzmacniająca z AC WMS gr. 8 cm, lokalnie z geokompozytem do wzmocnienia konstrukcji oraz warstwą ścieralną  z mieszanki mineralno- asfaltowej SMA 11. Elementem zadania jest również  m.in. remont zatok autobusowych, chodników i przebudowa oznakowania pionowego i poziomego. Wszystkie prace znacząco podniosą bezpieczeństwo poruszania dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

 

 

 

open