Home News ARBET fundatorem sprzętu medycznego
ARBET fundatorem sprzętu medycznego
0

ARBET fundatorem sprzętu medycznego

0
0

Fabryka Styropianu ARBET wspiera Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Zakład zakupił sprzęt, który w danym momencie był placówce najbardziej potrzebny. Wojewoda Zachodniopomorski docenił ten gest.

Szpitalowi brakowało monitora transportowego, pomp strzykawkowych oraz objętościowych z dodatkowym wyposażeniem. Sprawna koordynacja działań pomiędzy specjalistami ze Szpitala pozwoliła sfinalizować akcję w niecały tydzień. Sprzęt trafił do placówki w kwietniu br. Darowizna o wartości ponad 114 tys. zł umożliwiła szpitalowi rzetelne przygotowanie się do przyjęcia większej liczby pacjentów z ciężką postacią COVID-19.

Zarząd producenta styropianu zapewnia, że polityka firmy była i będzie blisko potrzeb zwykłych ludzi, którzy są jej przyjaciółmi oraz klientami, dlatego dobrowolnie uwzględnia interes społeczny i chce przyczynić się do polepszenia bezpieczeństwa oraz zdrowia.

Takie działania mogą być inspiracją dla innych firm i środowisk, które wesprą placówki służby zdrowia, a także grupy społeczne, które wymagają szczególnej pomocy.

Podziękowanie od Wojewody
Kilka miesięcy później Fabryka otrzymała od Wojewody Zachodniopomorskiego pisemne podziękowania za pomoc w trakcie pandemii COVID-19. To dla ARBET-u ważny dowód, że takie działania są potrzebne i doceniane. Czas pandemii to sprawdzian dla wszystkich. Sprzęt medyczny szybko się dekapitalizuje. Jest wyjątkowo drogi, więc zakup jakiegokolwiek wyposażenia jest dla placówek służby zdrowia ogromną pomocą.

Wciąż można pomagać
Po udzieleniu pomocy Fabryka dołożyła starań, by rozpropagować apel o dalsze wsparcie, skierowany do polskich przedsiębiorców, a szczególnie branży budowlanej i ociepleniowej.

Jeżeli ktoś zechciałby nas wesprzeć, to prosimy o kontakt, aby ta pomoc była w sposób właściwy wykorzystana i dedykowana pod konkretne, aktualne potrzeby szpitala – apeluje rzecznik Szpitala Wojewódzkiego, Cezary Sołowij.

Każdy może oferować pomoc na miarę swoich możliwości. Poczynając od pracy własnych rąk, czyli szycia maseczek i środków ochrony osobistej, poprzez świadczenie usług np. przy produkcji przyłbic, a skończywszy na zakupie wysokospecjalistycznego sprzętu za dziesiątki tysięcy złotych. Wymiar materialny to jeden aspekt tej pomocy. Każdy gest jest przez pracowników służby zdrowia traktowany z taką samą radością. Jest dla nich wyrazem zrozumienia i empatii dla codziennego trudu.

open