Home News Grupa Selena – „Inwestor bez granic”
Grupa Selena – „Inwestor bez granic”
0

Grupa Selena – „Inwestor bez granic”

0
0

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej oraz właściciel marki TYTAN – została uhonorowana prestiżowym tytułem „Inwestor bez granic”. Wyróżnienie wręczono podczas gali towarzyszącej XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

„Inwestor bez granic” to honorowy tytuł przyznawany wyróżniającym się przedsiębiorstwom zagranicznym działającym w Polsce i polskim firmom skutecznie działającym za granicą. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest propagowanie wzorowych – partnerskich, przejrzystych, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności – relacji między inwestorem, rynkiem i administracją.

Grupa Selena otrzymała wyróżnienie za stworzenie polskiej grupy skutecznie konkurującej na rynkach chemii budowlanej z globalnymi koncernami.

Złota epoka globalizacji dobiegła końca – nie tylko za sprawą wirusa, ale mnóstwa wydarzeń w ciągu ostatnich pięciu lat. Selena jest dzieckiem globalizacji. Przez minione 20 lat mieliśmy wspaniały festiwal rozwoju w Europie, obu Amerykach czy Azji. Teraz musimy się nauczyć całkiem nowej rzeczywistości. Okazuje się, że wiele rozwiązań, które wypracowaliśmy w ostatnich 20 latach teraz dobrze się sprawdza. Musimy się nauczyć nowych reguł globalizacji, które będą znacznie trudniejsze. Zachęcam do większej współpracy z rządem, bez względu na to, jak będą się zmieniać ekipy. Wszędzie na świecie biznes pracuje z rządem. W nowej epoce globalizacji to będzie nam potrzebne, bo będzie znacznie trudniej – mówił Krzysztof Domarecki, prezes Grupy Selena.

Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 35 spółek krajowych i zagranicznych, w tym zakłady produkcyjne zlokalizowane na trzech kontynentach. Selena realizuje zamówienia na rynkach 100 państw.  Działalność Grupy obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena stosuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie światowych standardów. Obecnie Grupa Selena jest wśród czterech największych producentów piany poliuretanowej na świecie i skutecznie konkuruje na światowych rynkach chemii budowlanej z globalnymi koncernami o wieloletniej tradycji. Grupa zatrudnia prawie 2000 osób w 17 krajach.

open