Home News Unibep SA zbuduje osiedle mieszkaniowe w Łodzi
Unibep SA zbuduje osiedle mieszkaniowe w Łodzi
0

Unibep SA zbuduje osiedle mieszkaniowe w Łodzi

0
0

Unibep SA podpisał umowę z Polskim Holdingiem Nieruchomości SA na realizację osiedla mieszkaniowego w Łodzi. Realizacja inwestycji ma potrwać 18 miesięcy.

Inwestycja znajduje się w cichej, zielonej okolicy przy ul. Kusocińskiego 115 i 117 w łódzkiej dzielnicy Polesie. W pobliżu znajduje się ogród botaniczny, aquapark oraz hala widowiskowa Atlas Arena. Oprócz terenów zielonych, blisko osiedla znajdują się liczne sklepy i punkty usługowe, w tym centrum handlowe oraz restauracje i kluby fitness.

– Bardzo cieszymy się, że będziemy znów pracować dla Polskiego Holdingu Nieruchomości. Przypomnę, że dla tego inwestora zbudowaliśmy reprezentacyjny biurowiec w Warszawie – Domaniewska Office Hub  – mówi Leszek Marek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. – Chcę podkreślić, że jedną ze specjalizacji Unibep SA jest budownictwo mieszkaniowe, więc mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by budynki zostały wybudowane zgodnie z harmonogramem, w wysokiej jakości i by mieszkańcy osiedla byli zadowoleni. Przy okazji cieszę się także z tego, że Unibep SA wraca do Łodzi, bo mamy dobre wspomnienia z budowy Ogrodowa Office, biurowca, który znajduje się w centrum miasta.

W pierwszym etapie inwestycji na powierzchni 1 ha powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) 8.400 mkw., w których znajdzie się 166 mieszkań. Mieszkania mają funkcjonalne, łatwe w adaptacji rozkłady. Przeważają lokale o średnich metrażach –  40-60 mkw. Lokale usytuowane na parterze posiadają własne ogródki, a położone wyżej loggie i balkony. Bryłę budynku charakteryzuje prostota i elegancja.

– Rozpoczynamy budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego, tym razem położonego w atrakcyjnej części Łodzi, z dala od ścisłego centrum miasta i jego zgiełku. Rozległe tereny zielone będą atutem dla rodzin z dziećmi i osób lubiących aktywny tryb życia. Ta inwestycja pokazuje, że mimo pandemii konsekwentnie realizujemy nasze cele biznesowe – twierdzi Tomasz Górnicki, Wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Przekazanie placu budowy nastąpi we wrześniu, a budowa ma zakończyć się po 18 miesiącach.

open