Home Materiały i Technologie POWRÓT DO BIURA – WYZWANIA DLA BRANŻY AUDIO-WIDEO
POWRÓT DO BIURA – WYZWANIA DLA BRANŻY AUDIO-WIDEO
0

POWRÓT DO BIURA – WYZWANIA DLA BRANŻY AUDIO-WIDEO

0
0

Powrót do pracy w biurze po pandemii koronawirusa będzie związany z wprowadzeniem pewnych restrykcji i ograniczeń w zakresie działania urządzeń stanowiących punkty styku. W obliczu próby stoi szczególnie branża audio-wideo. Firma AV Kreator przedstawia innowacyjne i bezpieczne systemy zaadaptowane do pracy w obecnych warunkach.

Poszukiwanie wygody to coś, co charakteryzuje niemal każdego człowieka – niezależnie od narodowości, zawodu czy też wieku. Każdy z nas lubi być wyręczany, miło i sprawnie obsługiwany, a za pomocą swojego telefonu panować nad światem. I przychodzi dzień, w którym zaczynamy powszechnie posługiwać się dotykiem (bankomaty, pinpady, przyciski w windzie, infokioski itd.) i właśnie ten dotyk staje się najgroźniejszym ze społecznych punktów styku. To on generuje potencjalne skupiska bakterii, przez niego nie możemy znaleźć sklepu w centrum handlowym, to on nie pozwala na pracę biletomatów czy punktów informacji. A to dopiero początek powrotu do pracy w biurze, do kontaktów społecznych, do wspólnego generowania pomysłów i motywacji. Jak tu używać ekspresu do kawy, urządzeń w copyroomie czy sali konferencyjnej?

Zmiana podejścia
Przez lata branża audio-wideo starała się ułatwiać pracę biurową, sprawiać, by była ona efektywniejsza, aby użytkownik miał do dyspozycji najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a jeżeli rynek czegoś jeszcze nie oferował, kreatywność projektantów i inżynierów pozwalała adaptować i tworzyć z obecnych – zupełnie nowe rozwiązania. Aktualna sytuacja, gdzie biura pracują rotacyjnie, a pracownicy są uczestnikami zdalnymi, wymaga nowego podejścia w bardzo wielu dziedzinach. Dla nas, jako integratora systemów, najważniejsze są kwestie związane ze sprawnie działającymi salami konferencyjnymi – projekt, montaż, serwis – gdzie urządzenia takie jak monitor wielkoformatowy czy projektor w połączeniu z innymi rozwiązaniami stworzą bezpieczny ekosystem, w którym:
■ aktywacja urządzeń w sali konferencyjnej odbędzie się za pomocą czujnika obecności,
■ możliwe będzie sterowanie urządzeniami z poziomu własnego telefonu lub tabletu po wczytaniu kodu QR,
■ scenariusz urządzeń uruchomimy jednym przyciskiem na ścianie (Automatic Display Control),
■ powszechne stanie się bezprzewodowe udostępnianie treści za pomocą bram Wi-Fi,
■ dostępna będzie bezprzewodowa łączność z kamerą i mikrofonem przy połączeniach wideokonferencyjnych.

Smart Office
Rozwiązaniem, które w obecnych czasach daje nam wielkie możliwości zarządzania zasobami i różnymi procesami w firmie oraz kontrolą, są systemy rezerwacji sal, biurek, miejsc parkingowych czy gabinetów medycznych. Systemy te automatyzują procesy wewnątrz sal poprzez zainstalowany czujnik obecności, wymuszają przerwy na dezynfekcję powierzchni, a także informują o maksymalnych limitach osób w danej sali. W połączeniu z innymi modułami mogą również zapewniać pełną obsługę gości na recepcji, stanowić system informacyjny, wytyczać ścieżki przepływu ludzi w budynku lub przypominać o restrykcjach i zasadach bezpieczeństwa. Zbiorczo Smart Office oddaje nam do dyspozycji cztery niezależne, lecz zintegrowane interfejsy do obsługi systemu – za pomocą MS Outlook, aplikacji mobilnej, webowej oraz paneli, które w połączeniu z czytnikami RFID stanowią kompletne narzędzie pracy. Od strony obsługi informatycznej mamy jedną wspólną platformę, która ułatwia pracę z wieloma systemami do zarządzania zasobami, a jej niewątpliwym bonusem jest również rozbudowane narzędzie analityczne (Big Date) do analizy wykorzystania tychże zasobów.

Bezpieczna praca z AV Kreator
Jako integrator systemów AV przez lata zdobywaliśmy doświadczenie i wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań z zakresu projekcji, interaktywności oraz dystrybucji cyfrowych sygnałów audio (Dante) i wideo (HDBaseT oraz AVoverIP). Nauczyliśmy się kreować rozwiązania oparte o produkty najwyższej jakości renomowanych producentów, czy to urządzeń do wideokonferencji, bezprzewodowej transmisji wideo, na systemach Digital Signage czy na VideoWall kończąc. Wyciągnęliśmy wnioski z dramatycznie zmieniającej się sytuacji w obliczu pandemii, dzięki czemu potrafimy zaadaptować obecne rozwiązania technologiczne do pracy w biurach, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników oraz dając im namiastkę normalnej pracy między ludźmi.


Fot. arch AV Kreator

open