Home Builder Online BUILDER – PAŹDZIERNIK 2020
BUILDER – PAŹDZIERNIK 2020
0

BUILDER – PAŹDZIERNIK 2020

0
0

Co miesiąc w różnych formach prezentujemy w „Builderze”, począwszy od projektantów po autorów nowych rozwiązań dla budownictwa i architektury. Warto czasem z tego właśnie punktu widzenia zagłębić się w lekturę „Buildera” – również październikowego! 

Twórcy i wynalazcy. Podziwiamy ich za światły umysł, ogromną wiedzę oraz determinację w dociekaniach. W naukach inżynieryjnych – zgodnie z definicją – wynalazek najczęściej przybiera postać nowego produktu, urządzenia lub ich elementu, metody albo procesu, dzięki któremu możliwe jest wykonanie pewnego zakresu prac sprawniej, bezpieczniej, wydajniej, taniej lub lepiej jakościowo. Specjalistyczna wiedza, dobry pomysł i wyczuwanie potrzeb rynkowych przez autorów nowych, często innowacyjnych technologii to podstawa sukcesu. Dlaczego o nich mowa? Co miesiąc w różnych formach prezentujemy ich w „Builderze”, począwszy od projektantów po autorów nowych rozwiązań dla budownictwa i architektury. Warto czasem z tego właśnie punktu widzenia zagłębić się w lekturę „Buildera” – również październikowego!

Poza tym to właściwy moment, aby skierować zaproszenie do branży, by pochwaliła się swoimi osiągnięciami. Mimo że rok jest szczególny i trudny, warto o nich mówić oraz nagradzać trud i wysiłek najlepszych managerów, ich przemyślane, skuteczne strategie, odwagę słusznych decyzji, a także intuicję biznesową, dywersyfikację działalności, wdrażanie nowych rozwiązań, tworzenie i utrzymanie miejsc pracy w budownictwie oraz niesłabnącą chęć jego kreowania w nowym, lepszym wymiarze z myślą o przyszłych pokoleniach.

W imieniu Kapituły Builder Awards zapraszam wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: inwestorów, deweloperów, projektantów, wykonawców, producentów i doradców – do zgłaszania swoich dokonań! Pokażmy, że polskie budownictwo działające na rzecz rodzimej gospodarki ma się doskonale i mamy być z czego dumni!

DANUTA BURZYŃSKA
I REDAKTOR NACZELNA

W tym numerze szczególnie polecamy wywiad ,,EFEKTYWNA BUDOWA”, z ROBERTEM TURSKIM, Prezesem Zarządu Xella Polska.

BIZNES/RAPORT – ,,Certyfikacja staje się standardem”, Alicja Kuczera

BUILDER4FUTURE – ,,Most Poniatowskiego pod lupą”, Mateusz Frydrych

DESKOWANIA I RUSZTOWANIA – ,,Innowacyjna alternatywa czyli dystans strukturalny”, Jakub Mroziński

BUDOWNICTWO – ,,Perspektywy prefabrykacji betonowej”, Grzegorz Adamczewski, Piotr Woyciechowski

ARCHITECTURE DESIGN – ,,Manufaktura. Serce Łodzi i całej Polski”, Maciej Hincmanowski i Grzegorz Brzeziński, Członkowie Zarządu INFINE

open