Home Sport&Rekreacja SOSNOWIEC WYBUDUJE STADION ZIMOWY
SOSNOWIEC WYBUDUJE STADION ZIMOWY
0

SOSNOWIEC WYBUDUJE STADION ZIMOWY

0
0

Obiekt w Sosnowcu ma spełniać wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Obiekt ma spełniać wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie, co pozwoli organizować na nim duże imprezy międzynarodowe. Inwestycja ma kosztować blisko 53 mln zł. Sosnowiecki stadion zimowy ma pomieścić 2545 kibiców. Na trybunie głównej znajdować ma się 2457 miejsc siedzących, w tym 20 dla osób niepełnosprawnych i 20 miejsc dla osób im towarzyszących. Płyta lodowiska będzie miała 1800 m2 powierzchni (60×30 metrów).

Hala w zasadniczej części będzie miała dwie kondygnacje (trzykondygnacyjny będzie natomiast w części pomieszczeń funkcyjnych i monitoringu, jedno kondygnacyjny w części hali lodowiska). Nie zabraknie zaplecza szatniowego z odnową biologiczną i zapleczem medycznym, pomieszczeń biurowych, gastronomicznych, a także sal konferencyjnych i pomieszczeń pod ewentualny wynajem na usługi.

– Będziemy mogli na nim organizować wszelkie imprezy na najwyższym międzynarodowym poziomie. Nie zapominamy też o osobach, które zwyczajnie lubią pojeździć na łyżwach. Będzie też miejsce na ogólnodostępną ślizgawkę dla mieszańców – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. więcej

źródło: www.portalsamorzadowy.pl, fot. Armagedon

open