Home Architecture Design KOMPROMIS W OŚWIETLENIU
KOMPROMIS W OŚWIETLENIU
0

KOMPROMIS W OŚWIETLENIU

0
0

Projektowanie oświetlenia to zawsze konsensus pomiędzy wizją projektantów architektów, potrzebą zapewnienia odpowiednich parametrów oświetleniowych określonych przez przepisy oraz budżetem, jaki inwestor jest w stanie przeznaczyć na realizację. Projekt i realizacja budynku dyrekcji Stoczni Cesarskiej w Gdańsku są dla firmy Skylark Lighting ważne z uwagi na specyfikę samego obiektu, jego historię oraz znaczenie dla Gdańska. W projekcie pojawiły się liczne wymagania ze strony konserwatora zabytków, architektów wnętrz, inwestora, które spowodowały potrzebę znalezienia dobrego kompromisu. Umożliwiał on realizację zadania przy spełnieniu wymagań każdej ze stron. Zastosowano rozwiązania oświetleniowe wpisujące się dość dobrze w zabytkowe wnętrza, nieingerujące w ich architekturę, a jedynie podkreślające ich piękny i niepowtarzalny charakter. Osiągnięcie kompromisu na tej oraz na innych wymagających inwestycjach jest możliwe dzięki zaprojektowaniu i wyprodukowaniu opraw pod konkretny projekt. W powyższym projekcie szczególny nacisk położono na wysokie parametry barwowe zastosowanych źródeł światła oraz komfort osób w nich pracujących  i przebywających.
Drugim przykładem dobrego kompromisu w oświetleniu jest inna tegoroczna realizacja Skylark Lighting-Hotel Radisson Blu w Sopocie. Specyfika obiektu wymagała indywidualnego wykonania większości opraw oświetleniowych, zgodnego z wizją architektoniczną i funkcjonalnością projektowanego rozwiązania. Najlepszym przykładem jest wielkogabarytowa instalacja w holu głównym imitująca lecące mewy. Nasza firma wspólnie z kooperantami podjęła się wyzwania wykonania konstrukcji, oświetlenia oraz sterowania całą instalacją.
Firma Skylark Lighting zajmuje się szeroko pojętą obsługą inwestycji w zakresie oświetlenia. Realizacje powierzonych nam inwestycji prowadzimy od wczesnego etapu projektowego – przygotowania koncepcji, obliczeń, analiz i symulacji, przygotowania dokumentacji poprzez dostawy sprzętu oświetleniowego na budowę po odbiory gotowej inwestycji w zakresie oświetlenia.
Przy realizacji usług korzystamy z najnowszych narzędzi komputerowych
pozwalających przełożyć idee i koncepcję oświetleniową w postać realnych rozwiązań. Nasze projekty obejmują opracowania: oświetlenia wewnętrznego (architektonicznego i dekoracyjnego), oświetlenia awaryjnego, oświetlenia zewnętrznego (iluminacji budynków oraz w ich sąsiedztwie), instalacji sterowania systemów oświetleniowych.

SKYLARK LIGHTING
80-288 GDAŃSK, UL. PIECEWSKA 35/U6
TEL. +48 530060100, +48 530660300, +48 720960160
www.skylarklighting.pl

open