Home Inwestycje NIE BOIMY SIĘ WYZWAŃ
NIE BOIMY SIĘ WYZWAŃ
0

NIE BOIMY SIĘ WYZWAŃ

0
0

Inwentech Group odpowiadał za kompleksowe wykonanie instalacji sanitarnych dla aranżowanych pomieszczeń w Vector+. O tym, jak przebiegały prace nad przygotowaniem projektu oraz jego wykonaniem Natalia Chylińska rozmawia z MARIUSZEM SKALMIERSKIM, dyrektorem handlowym Inwentech Group.

Natalia Chylińska: Waszym zadaniem było nie tylko przygotowanie projektu, ale także jego urzeczywistnienie. To był wymagający projekt pod względem realizacyjnym?

Mariusz Skalmierski: Samo wykonanie instalacji nie było dla nas problematyczne, ponieważ wiele rozwiązań zastosowaliśmy już na innych obiektach. Trudności przysporzyła nam logistyka i transport materiałów, gdyż prace musiały odbywać się w godzinach nocnych. Na końcowym etapie zderzyliśmy się również z problemami związanymi z epidemią SARS CoV-2, ponieważ wiele urządzeń miało zostać dostarczonych głównie z Włoch. Na szczęście dzięki zaangażowaniu zarówno naszego zespołu, jak i kontrahentów udało się zminimalizować opóźnienia w dostawach.

N.Ch.: Vector+ to ważny projekt w portfolio? Czymś szczególnym zapisze się w historii firmy?

M.S.: Każda realizacja jest dla nas wyjątkowa. Do wszystkich projektów podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Nie inaczej
było w tym przypadku. Vector+ to nasz pierwszy biurowiec wykonywany w Warszawie. Jest to również jeden z większych tego typu budynków, które do tej pory realizowaliśmy. Zapamiętamy go na długo choćby ze względu na to, iż dał początek naszej współpracy z inwestorem – firmą Profbud Sp. z o.o., prężnie działającą na rynku warszawskim, a związaną z naszym rodzimym, lokalnym rynkiem krośnieńskim.

N.Ch.: Jakimi innymi realizacjami ukończonymi w ostatnim czasie bądź właśnie realizowanymi możecie się pochwalić?

M.S.: Jeżeli chodzi o obiekty biurowe, to warta uwagi jest realizacja topowych na terenie Krakowa budowli. Myślę tu o Moon office z certyfikatem LEED Platinum, gdzie zarówno w projekcie, jak i w realizacji wykonywaliśmy instalacje wentylacji oraz klimatyzacji, wykorzystując najnowszy system chłodzenia wodą DVM S Water charakteryzujący się najwyższym współczynnikiem wydajności chłodniczej EER i COP. Warto też wspomnieć o biurowcu Jacobs z certyfikacją BREEAM czy biurowcu Podium Park B, który uzyskał certyfikat LEED Outstanding. Obiekty te zostały wyposażone w najnowsze standardy w zakresie wykonywanych przez nas instalacji sanitarnych, a dostarczone urządzenia są najnowszymi i niekiedy najlepszymi w swojej klasie.

N.Ch.: Czy tylko biurowce są w kręgu Waszych zainteresowań?

M.S.: Mamy również niemałe doświadczenie przy budowie hoteli. Nasz najciekawszy projekt oddany w ostatnim czasie to Nobu Hotel w Warszawie z certyfikacją LEED Gold, którego właścicielami są Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper. Kolejnym obiektem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, jest znany wszystkim Hotel Arłamów czy Nosalowy Park Resort&SPA w Zakopanem. Aktualnie realizujemy hotel King Salomon w Krakowie oraz znajdujący się przy Wawelu Stradom House należący do grupy Autograph Collection by Marriott. Wszystkie wymienione hotele wykonywane są w najwyższych standardach pozwalających uzyskać certyfikację 4- i 5-gwiazdkową obiektu. W zakresie naszych prac było przeważnie wykonanie kompletu instalacji sanitarnych wewnętrznych i technologicznych. Wart podkreślenia jest fakt, że nasze realizacje znajdują się przeważnie w ścisłym centrum miast, do których dostarczenie wielu elementów wiąże się z wyzwaniem logistycznym.

N.Ch.: Na koniec 2020 roku nie sposób nie zapytać o plany na przyszłość. Przy jakich projektach będzie można usłyszeć o Inwentech Group?

M.S.: Finalizujemy rozmowy przy budowie luksusowego hotelu sieci Mercure – Bergo Hotel&Resort w Szklarskiej Porębie. Kolejna inwestycja to Ośrodek Kliniczno-Naukowy Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa
Religi w Zabrzu. Nie boimy się wyzwań – dzięki wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie podołać każdej, nawet najbardziej wymagającej realizacji.

Fot. arch. medusa group

Hotel Nobu to jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych przez Inwentech Group.

open