Home Inwestycje CFE Polska generalnym wykonawcą parku rozrywki Majaland pod Warszawą
CFE Polska generalnym wykonawcą parku rozrywki Majaland pod Warszawą
0

CFE Polska generalnym wykonawcą parku rozrywki Majaland pod Warszawą

0
0

W grudniu minionego roku rozpoczęła się budowa tematycznego parku rozrywki Majaland pod Warszawą. Projekt realizowany jest wspólnie przez Momentum Capital i Plopsa Group, a generalnym wykonawcą inwestycji została firma CFE Polska. Termin zakończenia realizacji parku planowany jest na rok 2022.

Majaland Góraszka to drugi projekt z logo Pszczółki Mai w Polsce. Budowa pierwszego tematycznego parku rozrywki rozpoczęła się w Kownatach (wol. lubuskie) w 2016 roku. Park powiększa się o kolejne ukończone etapy – obecnie powstaje tu mała elektrownia słoneczna z niemal 350 panelami o mocy 370 W.

W ramach inwestycji Majaland Góraszka (woj. mazowieckie) powstanie m.in. budynek parku rozrywki wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. W obiekcie wyodrębniono m.in. halę rollercoastera oraz główną hale z atrakcjami, w skład której wejdą sklepy i restauracja. Przewidziano tu liczne atrakcje dla dzieci, między innymi Tańczącą Fontannę, Park Ruchu Drogowego, wodny plac zabaw oraz karuzele „Podniebny Lot”  i „Super Odrzutowce” związane z tematyką lotnictwa.

Inwestycja powstaje na działce o powierzchni niemal 50 tys. mkw. Dla gości przewidziano ponad 700 miejsc parkingowych. Za projekt architektoniczny parku odpowiada warszawska pracownia projektowa Tremend.

Na zdjęciu: Rollercoaster Wilkołak w Kownatach

open