Home Osobowość Branży 2020 AGNIESZKA KALINOWSKA-SOŁTYS – Osobowość Branży 2020
AGNIESZKA KALINOWSKA-SOŁTYS – Osobowość Branży 2020
0

AGNIESZKA KALINOWSKA-SOŁTYS – Osobowość Branży 2020

0
0

AGNIESZKA KALINOWSKA-SOŁTYS Architekt-Partner, Członek Zarządu w APA Wojciechowski Architekci oraz Wiceprezes, kierownik zespołu ds. środowiska i ochrony klimatu SARP. 

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, ukończyła również podyplomowe studia Zarządzanie Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Asesor BREEAM, konsultant LEED, Mentor Programu Mentoringowego Top Woman in Real Estate, Członek Współzałożyciel Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego, a także Członek Rady Programowej United Nations Global Compact. Agnieszka Kalinowska-Sołtys od 2010 roku kształtuje politykę zrównoważonej architektury w APA Wojciechowski, jest zaangażowana w prace projektowe nad certyfikowanymi projektami pracowni (między innymi: Elektrownia Powiśle, The Park Warsaw, Skyliner w Warszawie, a także Riverview i Alchemia w Gdańsku, Centrum Południe we Wrocławiu oraz budynki w konstrukcji drewnianej).

Wyróżnienie Osobowość Branży przyznane mi przez miesięcznik „Builder” jest cennym uhonorowaniem wysiłków i sukcesów moich oraz APA Wojciechowski Architekci, które są efektem wieloletniego zaangażowania całego naszego zespołu. W pracowni od ponad dekady wdrażamy sprzyjające środowisku naturalnemu oraz ochronie klimatu rozwiązania projektowe, które w ramach założonego budżetu przynoszą znaczące korzyści ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Jesteśmy w pełni świadomi, że obecnie przyczyniamy się do tworzenia miast przyszłości, które będą służyły przyszłym pokoleniom. Odpowiedzialne kształtowanie przestrzeni urbanistycznych oraz tworzenie projektów budynków wymaga zmian dotychczasowych schematów, które negatywnie wpływają na środowisko i klimat naszej planety. Cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami sprzyjającymi tworzeniu stabilnych, zrównoważonych oraz bezpiecznych przestrzeni miejskich do życia w zdrowiu i satysfakcji. Mam nadzieję, że za przykładem coraz liczniej powstających inwestycji, w których zastosowano zasady zrównoważonego rozwoju w naszym kraju, pojawią się również szersze możliwości legislacyjne oraz instrumenty finansowe sprzyjające inwestorom chcącym budować zdrowe i przyjazne miasta nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla przyszłych pokoleń, których stabilna oraz bezpieczna przyszłość jest zagrożona.

open