Home Osobowość Branży 2020 LESZEK GIERSZEWSKI – Osobowość Branży 2020
LESZEK GIERSZEWSKI – Osobowość Branży 2020
0

LESZEK GIERSZEWSKI – Osobowość Branży 2020

0
0

LESZEK GIERSZEWSKI, Założyciel i Prezes, Drutex SA. Biznesmen, wizjoner, lider. Twórca firmy Drutex. Założone 36 lat temu oraz prowadzone przez niego do dziś przedsiębiorstwo początkowo zajmowało się m.in. produkcją wyrobów z drutu, siatek ogrodzeniowych, gwoździ czy dachówek.

W 1994 uruchomił pierwszą linię produkcyjną do stolarki z PVC, a dziś Drutex należy do europejskich liderów w tej branży. Drutex należy do europejskich liderów w tej branży. Potencjał produkcyjny firmy pozwala na wytwarzanie 7000 okien dziennie. Obecnie łączna powierzchnia hal produkcyjnych to ponad 110 tys. m2. Ponad 75 procent produkcji trafia na eksport, w tym do krajów europejskich, Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki oraz Australii. Firma zatrudnia blisko 4000 osób. Leszek Gierszewski od początku prowadzenia firmy wspiera liczne inicjatywy społeczne, sportowe, kulturalne i edukacyjne. To również z jego inicjatywy w marcu 2020 roku ruszyła akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” jednocząca polski biznes w obliczu pandemii COVID-19. Sam przekazał na rzecz szpitali ok. 3,5 mln zł, a łączna wartość pomocy przekazanej w ramach akcji – która wciąż trwa – przekroczyła już 50 milionów zł. Zaangażowanie w pomoc dla polskich szpitalach przyniosło L. Gierszewskiemu tytuł Filantropa Roku „Forbesa”. Ponadto 9 października 2020 roku na sesji Rady Miasta Bytowa za zasługi na rzecz lokalnej społeczności został Honorowym Obywatelem Bytowa. W tym mieście się urodził, tam prowadzi biznes i mieszka.

Od samego początku nie podążam w biznesie utartymi ścieżkami, tylko rozwijam firmę według własnego pomysłu, często idąc pod prąd. Firmę buduję tak, by miała solidne fundamenty i była odporna na wszelkie rynkowe wstrząsy. I to się udaje. Drutex jest stabilny finansowo i dynamicznie się rozwija. Nie mam obaw o przyszłość, chociaż nasza działalność jest specyficzna, bo mamy zamówienia tylko na tydzień do przodu i to przy 100-procentowej płatności z góry. My nie produkujemy na magazyn, tylko pod konkretnego klienta. I dotyczy to zamówień z całego świata. Kluczem do sukcesu były dla mnie zawsze inwestycje w jakość i nowoczesne technologie. To podstawa. Cały czas dynamicznie idziemy do przodu. Jesteśmy już w ścisłej europejskiej czołówce w swojej branży, ale chcemy więcej. Chcemy być najlepsi, i to nie tylko w Europie. Zawsze powtarzam, że jesteśmy dopiero na początku drogi…

open