Home Builder Awards Osobowość Branży PRZEMYSŁAW BOREK – Osobowość Branży 2020
PRZEMYSŁAW BOREK – Osobowość Branży 2020
0

PRZEMYSŁAW BOREK – Osobowość Branży 2020

0
0

PRZEMYSŁAW BOREK, Prezes Zarządu Pekabex Bet i Wiceprezes Zarządu Pekabex SA. Absolwent Politechniki Gdańskiej, w 1995 r. ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na kierunku budownictwo, uzyskując tytuł magistra inżyniera w zakresie konstrukcji budowlanych i inżynierskich.

w Latach 1995–2002 pracował jako asystent na Politechnice Gdańskiej w Katedrze Konstrukcji Metalowych i Zarządzania w Budownictwie. Przygotowywał liczne opracowania techniczne oraz ekspertyzy. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Od 2002 r. pracował na stanowisku kierownika projektu w firmie Ergon Poland Sp. z o.o., następnie pełnił funkcję dyrektora handlowego, budując od podstaw struktury i pozycję rynkową nowo otwartego polskiego oddziału firmy Ergon. Odnotowano wówczas wzrost rocznych obrotów z 7 do 114 mln PLN. Od 2008 r. związany z Grupą Pekabex, gdzie pełni funkcję Prezesa Zarządu Pekabex Bet i Wiceprezesa Zarządu Pekabex SA.

Otwierając w styczniu 2020 roku naszą piątą, zrobotyzowaną fabrykę w Gdańsku, nie mogliśmy przewidzieć wydarzeń, które nastąpiły w kolejnych miesiącach. Jednak inwestycje w naszą wizję firmy zaawansowanej technologicznie okazały się nie tylko kolejnym krokiem w rozwoju, ale także remedium na problemy budownictwa w czasie pandemii. Do zrealizowania budynków w technologii prefabrykacji, obiektów modułowych, potrzebne są małe, ograniczone do 5–6 osób ekipy montujące elementy bezpośrednio ze środków transportu. Znaczna część pracowników biurowych niemal z dnia na dzień przeniosła się na pracę zdalną, a środki ostrożności wprowadzone na terenach fabryk zdały egzamin. W efekcie trzy pierwsze kwartały tego roku okazały się dla Pekabeksu rekordowe pod kątem finansów, a w październiku zanotowaliśmy najwyższą jak dotąd produkcję miesięczną. Zdobywane od prawie 50 lat doświadczenia w kraju i za granicą pozwalają unikać wielu błędów oraz, z poczuciem większego bezpieczeństwa dla naszych pracowników, podążać prosto do założonych celów. Wśród nich jest międzynarodowa ekspansja; jest także coraz więcej działań edukacyjnych, proekologicznych i CSR-owych na rzecz lokalnych społeczności, studentów uczelni technicznych. Wciąż zmniejszamy ślad węglowy – zwłaszcza w stosunku do konstrukcji stalowych. Dla naszych klientów z kolei są dostępne produkty i usługi wspomagające rozwój ich biznesów – przestrzenne hale oraz parkingi, inteligentne domy, a dla miast – szybko powstające dworce, szkoły i szpitale. 

open