Home Architecture Design Oświetlenie podkreśleniem wyjątkowej architektury
Oświetlenie podkreśleniem wyjątkowej architektury
0

Oświetlenie podkreśleniem wyjątkowej architektury

0
0

Oświetlenie ma właściwości zarówno użytkowe, jak i dekoracyjne. To ono odpowiada za klimat oraz pierwsze wrażenie po wejściu do obiektu. O szczegółach tworzenia projektu oświetlenia w Hotelu Nobu, w rozmowie z Natalią Chylińską, opowiada Michał Tomczak, Sales Manager w Zumtobel.

Fot. arch. Zumtobel

Natalia Chylińska: Proszę dokończyć zdanie: myśl przewodnia towarzysząca tworzeniu projektu oświetlenia w Hotelu Nobu to…
Michał Tomczak:…wpisanie się w koncepcję architekta, tworząc ciepłe i przyjemne wnętrze dla gości odwiedzających ten wyjątkowy pod względem architektonicznym hotel.

Fot. arch. Juliusz Sokołowski

N.Ch.: Jakie zatem rozwiązania Zumtobel zastosowano, aby zrealizować te zamierzenia?
M.T.: Zastosowaliśmy oprawy oświetleniowe z rodziny SupersystemIntegral, które pozwalają na dowolne kształtowanie systemu oświetleniowego. Dzięki szerokiej gamie modułów świetlnych w lobby hotelu zrealizowaliśmy oświetlenie akcentowe, jak również oświetlenie ogólne. W Jazz Clubie chcieliśmy z kolei uzyskać efekt teatralny, co udało się dzięki zastosowaniu projektorków o bardzo wąskim rozsyle i dodaniu specjalnych rastrów radialnych.

Fot. arch. Zumtobel

N.Ch.: Czy te rozwiązania były szyte na miarę? A może wykonane przy użyciu już będących w ofercie modeli?
M.T.: Supersystem Integral jest produktem będącym w standardowej ofercie firmy Zumtobel. Jego modułowość umożliwia dowolne kształtowanie światła co czyni go rozwiązaniem szytym na marę. W każdym projekcie może przybierać dowolne formy i kształty.

Fot. arch. Zumtobel

N.Ch.: Jakimi elementami indywidualnymi charakteryzuje się projekt oświetlenia w Hotelu Nobu oraz jak przebiegała współpraca przy jego tworzeniu z pracownią Medusa Group?
M.T.: Przy tworzeniu koncepcji oświetlenia z Medusa Group zawsze na początku jest rozmowa. Siadamy razem z architektem i wymieniamy informacje o projekcie oraz efekcie, który chcemy uzyskać. Następnie na bazie otrzymanych materiałów przygotowujemy koncepcję (zwykle jest to kilka rozwiązań). Zdarza się, że tak jak projekt ewoluuje, nasza koncepcja również ulega modyfikacji. Jednak finalnie zawsze uzyskujemy efekt, który podkreśla wyjątkową architekturę tworzoną przez Medusa Group Architects.

open