Home News GEHOLIT+WIEMER wzmacnia grupę kapitałową KABE Swiss.
GEHOLIT+WIEMER wzmacnia grupę kapitałową KABE Swiss.
0

GEHOLIT+WIEMER wzmacnia grupę kapitałową KABE Swiss.

0
0

Od stycznia 2021, firma GEHOLIT+WIEMER Lack- und Kunststoff-Chemie GmbH należy już do szwajcarskiej grupy kapitałowej KABE Swiss. Rodzina Bubenhofer przejęła – w ramach planu sukcesji – udziały średniej wielkości niemieckiego producenta materiałów powłokowych.  Przedsiębiorstwo to stanowiło do tej pory również własność rodzinną i będzie funkcjonowało w swoich dotychczasowych lokalizacjach, zarówno w Niemczech, jak i za granicą, jako samodzielna spółka pod szyldem szwajcarskiej grupy kapitałowej. 

Dla spółki GEHOLIT+WIEMER konsolidacja obu rodzinnych przedsiębiorstw stanowi dalszy punkt rozwoju ukierunkowanego na przyszłość: „Wspólnie gromadzimy ponad dwa wieki doświadczenia, know-how oraz innowacji w dziedzinie farb i lakierów. Historia dotychczasowej współpracy podkreśla zgodność wyznawanych przez oba przedsiębiorstwa wartości. Idealna przesłanka dla aliansu“, mówi Christian Wiemer, dotychczasowy właściciel i prezes spółki. Będzie on kierował przedsiębiorstwem do końca 2021 roku pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego.

Z lewej do prawej: Andreas, Christoph i Stephanie Bubenhofer | Christian Wiemer

Przejęcie firmy było poprzedzone wieloletnią partnerską współpracą. Od1988 roku GEHOLIT+WIEMER oraz KARL BUBENHOFER AG, znany pod marką KABE FARBEN, prowadzą wspólną dystrybucję farb proszkowych w Niemczech. Dr Stephanie Bubenhofer, która wraz ze swoimi braćmi Andreasem i Christophem Bubenhofer, we troje kierują spółką KARL BUBENHOFER AG, wskazuje na korzyści wynikające z fuzji: „Znamy się od dawna. Współpraca była zawsze konstruktywna i przyjacielska. Produkty KABE i portfolio spółki GEHOLIT+WIEMER perfekcyjnie się uzupełniają. To nas wzmocni jako grupę i sprawi, że nasza oferta rynkowa będzie jeszcze bardziej konkurencyjna.“

O grupie KABE Swiss i spółce GEHOLIT+WIEMER

Grupa KABE Swiss obejmuje firmy należące do rodziny Bubenhofer i jest zarządzana przez czwarte pokolenie rodziny – rodzeństwo Bubenhofer. Działające na międzynarodowym rynku przedsiębiorstwa wytwarzają, w zakładach produkcyjnych w Europie, farby budowlane, tynki, systemy dociepleniowe, lakiery przemysłowe oraz farby proszkowe. GEHOLIT+WIEMER jest specjalistą w dziedzinie ochrony antykorozyjnej oraz lakierów przemysłowych.  W sumie na codzienny sukces grupy KABE Swiss pracuje dzisiaj 900 pracowników.

W Polsce – firma „Geholit Polska” będzie obchodziła w tym roku jubileusz 20-lecia działalności a swoją siedzibę posiada w Chrzanowie przy ul. Stara Huta 7 (www.geholitpolska.pl).

Nic nie zmienia się także, jeżeli chodzi o największą spółkę grupy KABE Swiss działającą na rynku polskim, czyli „Farby KABE“, która z powodzeniem funkcjonuje od 1995 roku i zlokalizowana jest w Katowicach przy ul. Śląskiej 88 (www.farbykabe.pl).

open