Home Builder Exclusive Profesjonalne zabudowy szklane
Profesjonalne zabudowy szklane
0

Profesjonalne zabudowy szklane

0
0

Inwestor Elektrowni Powiśle szczególnie dbał o spełnienie wszystkich norm w zakresie ścianek działowych w udostępnianych biurach, mając na uwadze komfort użytkowników. Przegrody we wszystkich pomieszczeniach biurowych kompleksu zostały dostarczone, a także zamontowane przez polskiego producenta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem – firmę Espes.

Ścianki szklane mają odgradzać od siebie pracowników, a także chronić ich przed hałasem oraz zapewniać poufność prowadzonych rozmów. Umożliwiają uzyskanie efektu przestronności pomieszczeń. Dzięki transparentności przegród możliwa jest obserwacja pracy biura. Poza tym przeszklenia umożliwiają docieranie naturalnego światła do miejsc pracy bardziej oddalonych od okien. Tego typu przegrody nadają także nowoczesności i charakteru przestrzeniom biurowym, gdyż szkło to elegancki oraz designerski materiał.

We wszystkich przestrzeniach biurowych Elektrowni Powiśle zastosowano ściany szklane Espes, które gwarantują dźwiękoszczelność na poziomie nawet 51 dB. Firma oferuje całą gamę elastycznych rozwiązań łączących elegancką estetykę i trendy w designie z wymaganiami pracodawców oraz
pracowników w zakresie komfortu pracy.


Bazą dla ścian szklanych jest profil aluminiowy oraz szkło bezpieczne laminowane, które jest bardzo wytrzymałe, a przy ewentualnym stłuczeniu pozostaje w ramie. W niektórych realizacjach wykorzystano pionowe i poziome szprosy w ściankach, aby oddać industrialny charakter przestrzeni. W części realizacji szkło było łączone pod nietypowym kątem, co wymagało niezwykłej precyzji, czasu oraz doświadczenia. Łącznie zastosowano ponad 4100 m2 szkła na zbudowanie ścianek w 15 biurach.

To jednak nie cały zakres prac Espes na obiekcie. Firma wyprodukowała, dostarczyła i zamontowała szklane ścianki również w części handlowej przy antresoli. Ważnym elementem są także drzwi wejściowe z holów windowych do biur najemców, które zostały przeszklone i wyposażone w systemy kontroli dostępu według indywidualnych wymagań. Cechują się bardzo dużą wytrzymałością, gdyż przy takiej ilości pracowników w budynku otwierają się co chwilę.

– Jesteśmy właściwie jedyną firmą w Polsce, która potrafi spełnić wymagania stawiane przez White Star Real Estate. Staliśmy się stałym partnerem przy realizacjach ego inwestora. Czekamy na kolejne tak ciekawe i prestiżowe projekty jak Elektrownia Powiśle – komentuje Marcin Lorych, Dyrektor Zarządzający w Espes.

Ściany szklane Espes spełniają wyśrubowane wymagania techniczne, co jest poparte otrzymanymi certyfikatami, które odpowiadają nie tylko na polskie normy, ale także dyktowane przez inwestora wytyczne obowiązujące za granicą. elegancką estetykę i trendy w designie z wymaganiami pracodawców oraz pracowników w zakresie komfortu pracy.

ENGLISH VERSION


Fragment rozdziału IV publikacji Builder Exclusive: Elektrownia Powiśle

Zdjęcia: Archiwum White Star

PUBLIKACJA DOSTĘPNA DO ZAMÓWIENIA NA BUILDER STORE

open