Home News Ceramiczne kominki dachowe SIGNUM marki CREATON
Ceramiczne kominki dachowe SIGNUM marki CREATON
0

Ceramiczne kominki dachowe SIGNUM marki CREATON

0
0

Kupując dachówkę ceramiczną CREATON warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie oferowanych w punkcie sprzedaży ceramicznych kominków dachowych. Głównie ze względu na to, że są to produkty, których zastosowanie zapewni nam uzyskanie gwarancji wynoszącej aż do 50 lat. Dodatkowo rozwiązania z oferty marki stworzą na dachu całość dopasowaną do siebie pod względem technologicznym, użytkowym i estetycznym w jakości CREATON.

W skład kompleksowego systemu SIGNUM marki CREATON wchodzą idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki wentylacyjne i kominki odpowietrzające instalację sanitarną. Każdy ze znajdujących się w ofercie modeli dachówek ceramicznych posiada gamę dedykowanych rozwiązań. Daje ona duże możliwości w zakresie planowania systemu skutecznej wentylacji pomieszczeń (SIGNUM ø 150 mm i ø 200 mm) oraz odpowietrzania instalacji sanitarnej (SIGNUM ø 100 i 125 mm).

Kominek ceramiczny dostępny jest w zestawie z elastyczną rurą przyłączeniową lub z rurą przyłączeniową i adapterem. Ten funkcjonalny system zapewnia szybkie i precyzyjne połączenie (w zależności od rodzaju) z instalacją wentylacyjną lub odpowietrzającą. Wszystko odbywa się przy zachowaniu maksymalnej szczelności. Całkowita kompatybilność wszystkich elementów eliminuje konieczność długotrwałego procesu ustawiania i uszczelniania. To wpływa na oszczędność kosztów i zapewnia najwyższej jakości parametry funkcjonalne, w przeciwieństwie do kupowanych osobno, rozwiązań spoza oferty CREATON.

Kominki ceramiczne SIGNUM posiadają unikalne rozwiązania konstrukcyjne, które zostały opracowane przez ekspertów CREATON na podstawie licznych wewnętrznych testów i analiz. Celem było zaprojektowanie rozwiązania spójnego pod względem kształtu z dachówką połaciową, posiadającego trwałą konstrukcję, zapewniającego maksymalną funkcjonalność w zakresie wentylacji/odpowietrzania.

Z myślą o zadowoleniu inwestora z wybranych na swój dach rozwiązań, powstała gama kominków o różnych średnicach, których elementy budowy spełniają ściśle określoną funkcję na dachu. Dzięki tak dopracowanej konstrukcji kominek SIGNUM zapewnia efektywny przepływ powietrza w ramach systemu wentylacyjnego/odpowietrzającego, który przewyższa rozwiązania spoza oferty CREATON nawet o ok. 10-20% (źródło: wewnętrzne testy CREATON Polska).

Spotykane na rynku produkty w mniejszym lub większym stopniu starają się naśladować cechy rozwiązań zastosowanych przez CREATON. Na korzyść kominka SIGNUM w takim zestawieniu przemawiają liczne kwestie estetyczne i funkcjonalne.

Kominek SIGNUM to ekologiczny produkt, wykonany z naturalnych surowców, który jest spójny pod względem koloru i powierzchni z pozostałymi ceramicznymi elementami systemu dachowego CREATON. Produkt z plastiku jest jedynie zbliżony kolorystycznie. Kominek ceramiczny marki CREATON posiada wysokiej jakości powierzchnie glazurowane FINESSE i NOBLESSE lub angobowane NUANCE, które zapewniają mu całkowitą odporność na działanie promieniowania UV. Ceramika jako materiał budowlany jest odporna na zjawisko rozszerzalności termicznej.

W przypadku produktu marki CREATON nie można przecenić także zalet związanych ze skutecznym tłumieniem dźwięków zewnętrznych oraz jego właściwości termoizolacyjnych. Kominek wykonany z plastiku obniża te właściwości dachu. Co więcej, kominek SIGNUM nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych uszczelnień, ponieważ jest komplementarnym elementem systemu dachowego CREATON. Posiada również o wiele większą wytrzymałość na obciążenia.

Na rynku dostępne są również kominki stworzone na podstawie modyfikacji dachówki połaciowej oferowanej przez CREATON. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wydają się łudząco podobne do rozwiązań marki CREATON (mogą nawet posiadać jej logo), to finalny kominek w takiej formie nie został wyprodukowany przez CREATON. Posiada cechy i parametry techniczne inne niż kominki SIGNUM. Modyfikacje powstają w wyniku wycięcia dziury na środku dachówki połaciowej i umieszczenia w niej rury z czapką kominka. Taka ingerencja w dachówkę połaciową wpływa na parametry wyjściowego produktu. W wyniku tego uszkodzony zostaje specjalnie zaprojektowany przez producenta system żeber spodnich zapewniających trwałość i wytrzymałość dachówce podaną w karcie technicznej.

W przeciwieństwie do kominka SIGNUM, który posiada odpowiednio zaprojektowaną podstawę ceramiczną, modyfikacja polega na przyklejeniu rury w miejscu przygotowanego otworu. Połączenie przy użyciu kleju jest narażone na uszkodzenia w wyniku zamarzania wody na dachówce, co osłabia trwałość całej konstrukcji dachowej. Tak powstałe modyfikacje kominkowe mogą obniżać szczelność dachu, na przykład poprzez brak komplementarności z pozostałymi elementami systemu wentylacji/odpowietrzania SIGNUM. Koniecznym może okazać się zastosowanie dodatkowych zabiegów uszczelniających, które – w przeciwieństwie do rozwiązania oferowanego przez CREATON – nie dają stuprocentowej gwarancji, że nasz dach będzie tak samo szczelny po upływie lat.

Więcej informacji na www.creaton.pl

open