Home News Wola przeżywa renesans
Wola przeżywa renesans
0

Wola przeżywa renesans

0
0

W oparciu o układ przestrzenny starych, dobrze znanych ulic: Grzybowskiej, Krochmalnej, Wroniej, Żelaznej, Łuckiej i Prostej, powstaje nowoczesne, eleganckie City z budynkami zaprojektowanymi oraz wzniesionymi według nowych technologii. Wśród nich wyróżnia się Unique Tower.

Ulica Grzybowska po rewitalizacji będzie jedną z głównych, prestiżowych ulic miasta. Bierze swój początek na placu Grzybowskim i dalej po przekroczeniu ulicy Okopowej podąża w kierunku ulicy Siedmiogrodzkiej, przy której powstaje szereg wielkomiejskich zespołów mieszkaniowych. Dzięki powstającej nowej zabudowie Woli zaniedbane poprzemysłowe przestrzenie miejskie odzyskają swoją świetność. Zespół wysokich wież apartamentowych Unique Tower (Grzybowska 51) znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, w sąsiedztwie wysokich budynków mieszkalnych i biurowych, w zwartej śródmiejskiej zabudowie. Unikalne wieże inwestycji doskonale wpisują się w trend rewitalizacji obszarów przemysłowych, nadając nowoczesny charakter tej części miasta. Zasada przestrzenna kompleksu Unique Tower jest charakterystyczna dla terenów śródmiejskich. Stworzono 5-kondygnacyjne pierzeje uliczne z placem, nad którymi usytuowano dwie wieże: 90 m i 55 m. Całość zespołu ma powierzchnię ok. 26 000 m². Architektura wież nawiązuje do dobrych tradycji modernistycznych Warszawy międzywojennej m.in. poprzez elewacje pasmowe czy zaokrąglony narożnik. Elewacje budynków są zbudowane z nowoczesnych, eleganckich materiałów. Duże powierzchnie szklane okien w antracytowych ramach, charakterystyczne dla architektury współczesnej, zestawiono z antracytowymi filarami i białymi pasami stropów. W elewacjach użyto również koloru złotego na elementach obudowy ścian parteru, w przegrodach loggii, w attyce – „koronie” budynku, a także na elementach „kaneli” na narożniku budynku i filarach międzyokiennych. Ten trzeci kolor stanowi element ocieplający elewację, dodaje jej splendoru. Wnętrza części wspólnych budynków wykończono wysokiej klasy płytami ceramicznymi i panelami szklanymi skojarzonymi z elementami złoconymi.

Kompleks Unique Tower to komfortowe, prestiżowe miejsce do zamieszkania, pełne życia i atrakcji. Wieczorem w bliskim sąsiedztwie, w rozświetlonym śródmieściu Warszawy znajdziemy kina, teatry, przytulne knajpki. Osoby, które tu zamieszkają, przyniosą nowe wartości, a ich działanie wniesie pozytywny etos na tereny okaleczone przez wojnę.

  • UNIQUE TOWER
  • Inwestor: MARVIPOL
  • Autor projektu: arch. Piotr Schneider
  • Projekt budowlany i pozwolenie na budowę: ARPES Piotr Schneider
  • Projekt wykonawczy I: SUD architekci sp. z o.o., ARPES Piotr Schneider
  • Nadzór: KALLAN sp. z o.o., ARPES Piotr Schneider
  • Wystrój elewacji: Piotr Schneider, Monika Chylińska, Rafał Langowski
  • Wykonawca: UNIBEP

Wizualizacja poglądowa: MARVIPOL

open