Home Aktualności HeartFelt® Origami oferuje wyjątkowe efekty akustyczne i estetyczne
HeartFelt® Origami oferuje wyjątkowe efekty akustyczne i estetyczne
0

HeartFelt® Origami oferuje wyjątkowe efekty akustyczne i estetyczne

0
0

Wraz z wprowadzeniem HeartFelt® Origami, architekci i projektanci wnętrz mogą w swoich budynkach zastosować ekskluzywne wykończenie sufitu. Ten nowy system sufitów filcowych stworzonych przez Hunter Douglas Architectural nie tylko zapewnia niepowtarzalny wygląd, ale również bardzo dobrą akustykę. Połączenie materiału – filcu w pięciu odcieniach szarości – i kształtu – paneli składanych jak origami – wyróżnia to rozwiązanie pod względem estetycznym.

HeartFelt® Origami jest rozszerzeniem istniejących już systemów sufitów filcowych z linii HeartFelt®. Dzięki temu nowemu projektowi Hunter Douglas Architectural wprowadza na rynek system sufitowy, którego kształt i usztywnienie oparte są na technice składania origami. W ten sposób panele filcowe zyskują dodatkową sztywność, bardzo korzystne właściwości akustyczne oraz atrakcyjne wykończenie.

Opracowując nasze nowe rozwiązanie, szczegółowo studiowaliśmy orientalną technikę składania papieru. Origami jest w rzeczywistości bardzo praktyczną metodą usztywniania materiałów bez konieczności dodawania innych elementów. Nasze rozwiązanie może odegrać kluczową rolę w dążeniu do zrównoważonego i odnawialnego budownictwa. Jednocześnie jego ostateczny kształt, jakim jest kreatywna płaszczyzna trójkątów, umożliwia bardzo dobre tłumienie dźwięku – mówi Marijn Verlinde, Technical Product Manager w Hunter Douglas Architectural.

Szczególnie dla architektów i projektantów wnętrz nowy system sufitowy stanowi wartość dodaną w wielu aspektach. Pod względem estetycznym HeartFelt® Origami oferuje ekskluzywne oraz bardzo kreatywne wykończenie sufitu. Ponieważ dostępnych jest pięć różnych rozmiarów, projektant ma również dużą swobodę w wyborze kształtu lub kombinacji kształtów, które najlepiej pasują do danej przestrzeni. Panele sufitowe HeartFelt® Origami dostępne są w pięciu odcieniach szarości, od białego do czarnego. Z czasem ta paleta kolorów zostanie rozszerzona.

Pomiary wykazały, że kształt origami nowego sufitu zapewnia bardzo dobre wyniki akustyczne. Przeważnie zamknięty charakter systemu HeartFelt® Origami skutkuje wartością tłumienia dźwięku wynoszącą około αW 0,8. To sprawia, że oferowane przez Hunter Douglas Architectural rozwiązanie nie tylko pięknie się prezentuje w pomieszczeniach reprezentacyjnych, ale redukuje również efekt rezonansu dźwięku i zmniejsza natężenie głosów w ruchliwych przestrzeniach biurowych, budynkach użyteczności publicznej i innych pomieszczeniach.

Ważną dodatkową zaletą tego systemu sufitowego jest prosty i szybki sposób montażu. Jego podstawowymi elementami są płaskie płyty filcowe. Ich ostateczny kształt powstaje w wyniku nadania im pożądanego wzoru podczas montażu poprzez zginanie wzdłuż linii i nacięć. Podczas montażu, profile są najpierw mocowane do szyn umieszczonych na suficie. Następnie panele są przytwierdzane do profilu za pomocą systemu klinowania. W ten sposób wzory origami na suficie tworzą atrakcyjne wykończenie, które przy odpowiednim oświetleniu wywołuje zachwycającą interakcję światła i cienia. HeartFelt® Origami może być montowany jako system sufitowy wypełniający pomieszczenie lub jako rozwiązanie samodzielne.

Więcej informacji na temat HeartFelt® Origami można znaleźć na stronie internetowej: https://origami.hunterdouglasarchitectural.eu/pl-pl

open