Home News PRODUCENT ROLET ZWIĘKSZA POWIERZCHNIĘ PRODUKCYJNĄ W ŚREMIE
PRODUCENT ROLET ZWIĘKSZA POWIERZCHNIĘ PRODUKCYJNĄ W ŚREMIE
0

PRODUCENT ROLET ZWIĘKSZA POWIERZCHNIĘ PRODUKCYJNĄ W ŚREMIE

0
0

Spółka Polish Assembly Centre, będąca częścią holenderskiej Grupy B&C International, po raz drugi powiększa swoją siedzibę w Śremie. Projektowanie i generalne wykonawstwo inwestycji firma ponownie powierzyła W.P.I.P. z Poznania. Prace budowlane ruszają w maju 2021 r.

Powierzchnia produkcyjno-magazynowa zakładu wytwarzającego rolety materiałowe zwiększy się o 3500 m kw., a powierzchnie biurowe o 820 m kw. W 2011 i 2013 roku W.P.I.P. w dwóch etapach realizowało inwestycję w Śremie, a teraz rozbuduje cały obiekt do łącznej powierzchni 16 500 m kw. (w tym część biurowa – 1500 m kw.). Rozpoczęcie prac na placu budowy planowane jest w pierwszych dniach maja, a nowe powierzchnie mają być oddane do użytkowania do końca 2021 roku.  

Decyzja o rozbudowie obiektu podyktowana jest dynamicznym rozwojem, a co za tym idzie zwiększonymi potrzebami produkcyjnymi i magazynowymi firmy PAC Sp. z o.o., działającej w Polsce od ponad 10 lat. Rozbudowa hali produkcyjnej, a także podwojenie powierzchni biurowca pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy i dalsze rozwijanie działalności – mówi Kasper Vencken, Pełnomocnik Inwestora. – Generalnym wykonawcą inwestycji po raz kolejny zostało W.P.I.P., które od początku zapewnia nam najwyższy poziom doradztwa i obsługi oraz spełnia nasze oczekiwania odnośnie jakości – dodaje.

W ramach kontraktu w formule „Projektuj i buduj” generalny wykonawca przygotuje kompletny projekt budowlany i wykonawczy oraz zrealizuje prace budowlane wraz z rozbudową sieci instalacyjnych i zagospodarowaniem terenu zewnętrznego. Hala produkcyjna i magazyn powstaną w konstrukcji stalowej z obudową z płyt warstwowych, a pomieszczenia biurowe w technologii tradycyjnej monolitycznej. W części produkcyjnej hali zastosowane zostaną przeszklenia fasadowe od poziomu posadzki, które pozwolą na lepsze doświetlenie wnętrza światłem dziennym oraz zapewnią większy komfort pracy pracowników.

Cieszę się, że firma Polish Assembly Centre wciąż się rozwija i kolejny raz możemy uruchomić budowę na jej terenie w Śremie. Dużym wyzwaniem jest prowadzenie prac budowlano-montażowych tak, by nie utrudniać bieżącego funkcjonowania firmy. Jest to możliwe dzięki precyzyjnemu planowaniu wszystkich działań i zachowaniu dużego reżimu BHP – mówi Paweł Przybylski, Dyrektor ds. Klientów Kluczowych W.P.I.P. – To już nasza trzecia wspólna realizacja i dobrze znany nam obiekt, jednak wnikliwe przeanalizowanie obecnych potrzeb inwestora oraz przygotowanie koncepcji różnych wariantów rozbudowy trwało klika miesięcy – podsumowuje przedstawiciel generalnego wykonawcy.

open