Home Architecture Design Mistrzowie Architektury – Fran Silvestre – YouTube Live
Mistrzowie Architektury – Fran Silvestre – YouTube Live
0

Mistrzowie Architektury – Fran Silvestre – YouTube Live

0
0

Podczas kolejnego wykładu z cyklu Mistrzowie Architektury przeniesiemy się w klimaty śródziemnomorskie. Naszym gościem będzie hiszpański architekt Fran Silvestre, który od 2005 roku prowadzi pracownię Fran Silvestre Arquitectos z siedzibą w Valencii.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/271595347963419

Link do kanału na YouTubie: https://www.youtube.com/channel/UCJRzFO9OIBtgn8amtAHLzQQ

Hiszpańscy architekci realizują projekty każdej skali, jednak najbardziej kojarzeni są z architekturą domów jednorodzinnych. Każdy z nich charakteryzuje minimalizm oraz niesamowita wręcz precyzja. Udaje się to osiągnąć dzięki pełnemu zaangażowaniu we wszystkie fazy projektu, począwszy od pierwotnej koncepcji, poprzez projekt techniczny, aż po realizację, włącznie z konstrukcją i wykończeniem wnętrz.

W realizacjach Frana Silvestre słowo klucz to ciągłość. Przystępując do nowego tematu, celem jest zapewnienie ciągłości przestrzennej, ciągłości istniejącego krajobrazu oraz zminimalizowanie zastosowanych materiałów. Nie mniej istotna jest ciągłość w czasie, która sprawia że tworzona architektura może trwać i nigdy się nie zdezaktualizuje.

Fran Silvestre uważa, że istotą architektury jest dialog, który pozwala odkrywać blaski i cienie codziennego życia człowieka. Po ich zbadaniu, Silvestre przekuwa je w budynki, będące precyzyjnym odbiciem osobowości oraz kultury użytkownika. To właśnie dialog jest tym co wyróżnia architekturę na tle innych dziedzin sztuki. Sprawia, że pomimo bezkompromisowego minimalizmu, każdy z projektów hiszpańskiego architekta jest indywidualny i inny od pozostałych.

O swoich wyjątkowych realizacjach, Fran Silvestre opowie już 13 maja o 17:00 na kanale Masters of Architecture na YouTubie. Podczas wykładu będzie okazja do zadawania pytań na żywo. Autorzy najciekawszych z nich zostaną nagrodzeni książkami Frana Silvestre – „Scenarios for life”, z autografem Mistrza Architektury. Serdecznie zapraszamy!

Data: 13 maja 2021, godz. 17:00

Forma: YouTube (kanał @Masters of Architecture)

open