Home News Nowy system izolacji akustycznej Schöck Tronsole® typ P.
Nowy system izolacji akustycznej  Schöck Tronsole® typ P.
0

Nowy system izolacji akustycznej Schöck Tronsole® typ P.

0
0

Nowy produkt Schöck Tronsole® typu P dla spoczników o grubości ≥18 cm to element izolacji od dźwięków uderzeniowych, przeznaczony do łączenia płyt spocznikowych ze ścianą klatki schodowej.

Schody od dawna są wykorzystywane nie tylko jako połączenie między dwoma poziomami, ale coraz częściej jako element wystroju wnętrz. Poprzez swój estetyczny charakter wnoszą do klatki schodowej wyjątkowy urok. Jednak oprócz wymagań architektonicznych dotyczących projektowania schodów, wzrasta również zapotrzebowanie na wydajne budownictwo. To połączenie, które nie jest takie łatwe do realizacji stawia przed projektantami duże wyzwania. Schöck Tronsole® typu P  łączy obydwa te wymagania. Szybki i ekonomiczny montaż filigranowych spoczników z betonu architektonicznego przy jednocześnie spełnionych najwyższych  wymaganiach  w zakresie izolacji akustycznej.

Charakterystyka  produktu :

Duża swoboda projektowania

Filigranowe spoczniki z betonu architektonicznego  o grubości już  od 18 cm, okalające dylatacyjne  szczeliny powietrzne oraz indywidualne pomysły projektowe, jak np. zintegrowane pasmo świetlne, są teraz możliwe do wykonania również przy oddzielonych akustycznie spocznikach.

Zoptymalizowany przebieg prac budowlanych

Prefabrykowany spocznik wykonywany jest tak, aby bezkolizyjnie umieścić go między wykonanymi już ścianami  klatki  schodowej. Bezpośrednio po montażu spocznik nie wymaga dodatkowych podpór i można go użytkować.

Ekonomiczność

Schody wykonane z Schöck Tronsole® typu P charakteryzują się wysoką ekonomicznością. To nie tylko optymalizacja procesu budowlanego, ale istnieje również możliwość zrezygnowania z wykonania podłogi pływającej, co zmniejsza koszty budowy.

Wysoki stopień bezpieczeństwa projektowego

Wysoka nośność do 65 kN, klasa odporności ogniowej R120

open