Home News Intuicyjna pielęgnacja tarasów Twinson
Intuicyjna pielęgnacja tarasów Twinson
0

Intuicyjna pielęgnacja tarasów Twinson

0
0

Firma Deceuninck pokazuje, jak prosta i bezproblemowa jest pielęgnacja tarasów Twinson. Systematyczne i dokładne oczyszczenie desek pozwoli zachować wysoką jakość produktu przez wiele lat. Wystarczy kilka kroków, aby cieszyć się czystą i bezpieczną przestrzenią dla rodzin i ich dzieci.

Niezwykle łatwe w utrzymaniu

Tarasy Twinson to połączenie dwóch światów: naturalnego wyglądu oraz łatwości w utrzymaniu i trwałości, Dzięki zastosowaniu innowacyjnego połączenia PVC i drewna nie wymagają one dodatkowej konserwacji, jak olejowania czy lakierowania. Standardowa pielęgnacja jest kluczem do zachowania odpowiedniego wyglądu tarasu na lata. Jak zatem odpowiednio dbać o systemy tarasowe?

Pielęgnacja desek Twinson Character Massive i Essential Terrace

Po montażu konieczne jest dokładne wyczyszczenie tarasu wodą, roztworem mydła i z użyciem miękkiej szczotki. Aby zachować wysoką jakość desek, należy regularnie dbać o ich podstawową pielęgnację. Co najmniej dwa razy w roku, po okresie zimowym oraz jesienią warto spłukać deski wodą za pomocą węża ogrodowego lub myjki wysokociśnieniowej w odległości 30 cm od powierzchni oraz z ograniczeniem ciśnienia do 100 bar. Nie wolno używać dyszy rotacyjnej.

W przypadku systemu Essential Terrace warto raz w roku oczyścić szczeliny między deskami za pomocą myjki wysokociśnieniowej.

Plamy, pleśń i grzyb

Plamy od żywności usuniemy rozcieńczonym płynem (np. do mycia naczyń) lub myjką wysokociśnieniową. Zacieki wodne wyczyścimy za pomocą dużej ilości czystej, ciepłej wody i domowego sprzętu czyszczącego.

Śladowe ilości pleśni są naturalnym zjawiskiem przy wykorzystaniu ekologicznych materiałów w produktach producentów. Miejsca występowania należy oczyścić za pomocą środka czyszczącego do usuwania grzybów na bazie chloru. Roztwór nanieść twardą szczotką na taras, wyszorować i obficie spłukać oczyszczone miejsce czystą wodą. Nie wolno dopuścić do zaschnięcia środka czyszczącego, ponieważ może spowodować to odbarwienie się desek.

Należy również pamiętać o tym, aby taras był systematycznie czyszczony, co zapobiegnie powstawaniu plam, wilgoci i pożywki dla glonów czy pleśni.

Wyjątkowa łatwość czyszczenia: Majestic Massive Pro

Wybór desek Majestic Massive Pro wpłynie na skrócenie czasu poświęconego na czyszczenie. Powłoka polimerowa sprawia, że wymagana pielęgnacja tego systemu tarasowego jest minimalna.

Podczas montażu może pojawić się pył drzewny, który należy starannie zmyć po instalacji tarasu. Zaleca się użycie do tego miękkiej szczotki i wody z dodatkiem rozcieńczonego domowego środka czyszczącego. Dwa razy w roku czyścimy taras czystą wodą lub mieszaniną wody z mydłem z dodatkiem miękkiej szczotki. Dozwolone jest również użycie myjki wysokociśnieniowej w odległości 30 cm od powierzchni.

Pamiętajmy, aby nie używać szorujących środków czystości oraz ostrych narzędzi, ponieważ może to wpłynąć na wygląd desek. Wszystkie plamy spożywcze powinniśmy usuwać w ciągu 24 godzin – im szybciej, tym lepiej.

Jakich środków używać?

Do czyszczenia standardowych zabrudzeń wystarczy łagodna mieszanina ciepłej wody z domowym środkiem czystości. Odradza się używania „specjalnych środków czystości” do tworzywa sztucznego, ponieważ w przypadku produktu Twinson może dość do uszkodzenia desek.

mat.pras.: Deceuninck Poland Sp. z o.o..

open