MMCITÉ
0

MMCITÉ

0
0

Mmcité to czołowe czeskie studio projektowe, które od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznej. Głównym przedmiotem zainteresowania są meble miejskie we wszystkich formach. Studio ma silny zespół projektowy kierowany przez Davida Karaska.

W skład studia wchodzą również inni profesjonaliści, tacy jak projektanci, kierownicy projektów, specjaliści ds. budżetu, a także, oczywiście, specjaliści od marketingu oraz projektowania graficznego, którzy stanowią integralną część zespołu. Celem jest kompleksowość rozwoju od wstępnego szkicu do realnego produktu zarówno dla produkcji seryjnej, jak i dla projektów nietypowych. Ciągłe innowacje, poszukiwanie nowych dróg oraz nowych kategorii produktów, ale zawsze szacunek dla użytkownika końcowego i wyrafinowany styl. Prace mmcité były wielokrotnie wyróżniane nagrodami Red Dot Awards, Good Design Awards, IF Design Awards, Dobry Wzór oraz innymi.

Studio odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu przestrzeni publicznej na całym świecie. Produkty mmcité można znaleźć w wielu krajach, od Paryża przez Moskwę, Dubaj po Nowy Jork i San Francisco. W Polsce firma prowadzi swój oddział od 2008 roku.

Zobacz naturę, żyj miastem
Potrzeba zapewnienia miastom większej ilości zieleni jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek, a jednym z rozwiązań jest obsadzenie dachów roślinami. Oferujemy kilka opcji na tak zwany zielony dach, a mianowicie:
-wiaty przystankowe Aureo i Geomere,
-okrągłe i kwadratowe zadaszenia PIN,
-wiaty na rowery Edge i Aureo Velo.

Nasz zielony dach, ze względu na to, że wykorzystuje tylko zatrzymaną wodę deszczową oraz odporne na suszę rośliny z rodzaju rozchodników, można uznać za całkowicie bezobsługowy. Nie musi być regularnie podlewany, a nawet nie trzeba go pielęgnować i kosić jak w przypadku zwykłego trawnika. Warstwa roślinności leży na płycie retencyjnej nad specjalną wanienką, a drenaż jest poprowadzony nogami konstrukcji. To mały kawałek natury z dużym zasięgiem społecznym.

Ekologiczne, ekonomiczne i estetyczne. Odkryj zalety zielonego dachu mmcité:
-zmniejsza ryzyko przeciążenia sieci kanalizacyjnej;
-chłodzi przestrzeń pod zadaszeniem, temperatura poszycia
dachu nie przekracza 25°C;
-przyczynia się do zmniejszenia zapylenia środowiska;
-poprawia jakość środowiska poprzez wzbogacanie powietrza
w tlen;
-przyczynia się do poprawy mikroklimatu na terenach gęsto
zabudowanych, z brakiem zieleni.

Piękne miasta to nasza misja.

mmcité 4 Sp. z o.o.
ul. Broniewskiego 64
43-300 Bielsko-Biała
Polska
tel. 33/814-00-00
handel@mmcite.pl
www.mmcite.pl

AE, aureo, green, smart, bus sheter, design: David Karasek, Radek Hegmon, Czechia, Luhacovice
open