Home News NYX Hotel Warsaw – hotel lifestylowy, czyli jaki?
NYX Hotel Warsaw – hotel lifestylowy, czyli jaki?
0

NYX Hotel Warsaw – hotel lifestylowy, czyli jaki?

0
0

NYX Hotels to lifestylowa propozycja Leonardo Hotels Brands. Obiekty spod szyldu bogini nocy znaleźć można w dynamicznych miastach, takich jak Londyn, Monachium czy Tel Aviv. W marcu br. dołączył do nich NYX Hotel Warsaw. Zlokalizowany w samym sercu polskiej stolicy, adresuje swoją ofertę do różnego typu ludzi mobilnych – miejskich podróżników, turystów poszukujących nowych doznań w tętniących życiem metropoliach czy gości biznesowych. Swoją unikalność obiekt zawdzięcza doskonałemu wbudowaniu w tkankę miasta. Bezpośrednie sąsiedztwo najważniejszych punktów na mapie Warszawy, unikalne wnętrza wypełnione sztuką lokalnych artystów z obszaru graffiti, urban i street-art, a także otwarte dla Warszawiaków przestrzenie rozrywkowe, doskonale oddają miejskie aspiracje marki. 

NYX Hotels to lifestylowa propozycja z portfolio Leonardo Hotels. Zainaugurowana w 2017 roku, jest czwartym, po Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels i Leonardo Boutique Hotels, konceptem grupy Leonardo Hotels Brands. Powstanie marki jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijające się zjawisko mobilności, przyjmujące formę miejskiej turystyki, city-breaków i wyjazdów służbowych. NYX Hotels adresuje swoją ofertę do indywidualistów, którzy szukają nowych, ekscytujących doświadczeń w kulturowo odmiennych, dynamicznych metropoliach, tyglach przeplatających się ze sobą lokalnych i globalnych tradycji, sztuki, architektury i rozrywki.  

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu miastami, jako kluczowymi destynacjami turystycznymi, grupa Leonardo Hotels otworzyła hotele NYX w starannie wybranych lokalizacjach najbardziej ekscytujących miast świata. Jak wyjaśnia Jan Heringa, NYX Hotels Brand Manager: Oferta marki pozwala nam dotrzeć do szczególnie interesującej grupy docelowej – nabierającego coraz większego znaczenia w globalnym przemyśle turystycznym segmentu miejskich nomadów, podróżników poszukujących nowych doświadczeń i doznań w dużych miastach. Nasi goście to kreatywni, idący z duchem czasu indywidualiści. To miejska, kosmopolityczna klientela o wyrafinowanym guście oraz specyficznych, wyjątkowych potrzebach, którym marka NYX wychodzi naprzeciw.

Lifestylowy czyli jaki?

Sedno różnicy pomiędzy tradycyjnymi i lifestylowymi markami hotelowymi leży w doświadczeniu, jakie oferują gościom. Tradycyjne hotele celują w zapewnienie doświadczenia „home away from home”, skupiają się na zapewnieniu warunków do wygodnego wypoczynku w pokojach i apartamentach pokojowych. Hotele lifestylowe, takie jak NYX Hotel Warsaw, pozwalają gościom przeżyć coś unikalnego – poznać innych ludzi, lokalną kulturę, sztukę, wziąć udział w ciekawym wydarzeniu typu koncert czy występy komików. Marka lifestylowa, taka jak NYX Hotels odpowiada na szereg potrzeb gości, nie tylko noclegowych i gastronomicznych. W NYX Hotel Warsaw – przestrzenie wspólne zaaranżowane tak, by goście nie zamykali się w swoich pokojach i apartamentach, ale mogli i chcieli spędzać czas poza nimi: w obszernym lobby łączącym przestrzeń restauracyjną i barową, w strefie gier, przy wydzielonych w różnych miejscach hotelu stanowiskach do pracy. Goście hotelu mają okazję do interakcji z innymi ludźmi obecnymi w obiekcie: starannie dobranym, specjalnie przeszkolonym, otwartym i przyjacielskim zespołem hotelu, innymi gośćmi spędzającymi czas w przestrzeniach wspólnych, ale też z mieszkańcami Warszawy, biorącymi udział w organizowanych przez ekipę zespołu eventach. 

 „Noc należy do nas”

Stojącą za marką koncepcję doskonale oddaje jej nazwa. NYX Hotel Warsaw General Manager, Paulina Kołodziejczyk, tłumaczy: NYX to grecka bogini nocy, patronka spragnionych ucieczki w świat nocnych obietnic. Jednym przynosi odpoczynek po trudach dnia, przed innymi otwiera świat ekscytujących przygód w tętniącym życiem mieście. Hotele NYX gwarantują obydwie opcje. Znaleźć w nich można zarówno doskonałe warunki do relaksu, jak i nocnej rozrywki w mieście, które nigdy nie śpi.

W marcu do grona 10 placówek NYX, otwartych dla gości w miejscach takich jak Londyn, Madryt, Praga czy Tel Aviv, dołączy NYX Hotel Warsaw. Hotel znajduje się przy ulicy Chmielnej, w ścisłym centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie najważniejszych węzłów komunikacyjnych oraz Pałacu Kultury i Sztuki – znaku rozpoznawczego polskiej stolicy. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. To właśnie w Śródmieściu, na ruchliwych ulicach, w gwarnych restauracjach i barach, w blasku niegasnących świateł bije serce Warszawy.

NYX Hotel Warsaw, dzięki swojemu znakomitemu położeniu, oferuje gościom możliwość dynamicznej eksploracji wszystkich wymiarów miasta. Najchętniej odwiedzane przez przyjezdnych punkty na mapie Warszawy, takie jak Teatr Roma, spektakularne Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, tętniąca życiem Starówka i wypełnione restauracjami Krakowskie Przedmieście, znajdują się na wyciągnięcie ręki. By do nich dotrzeć wystarczy spacer, krótki przejazd taksówką czy środkami komunikacji miejskiej. NYX Hotel Warsaw jest doskonałym wyborem dla nowoczesnych turystów i podróżników, którzy cenią sobie indywidualizm i doskonale odnajdują się w dynamicznych, miejskich przestrzeniach.

Enklawa sztuki

Warszawa nie jest tylko tłem i otoczeniem NYX Hotel Warsaw – miasto jest integralną częścią obiektu. Wkracza do jego wnętrz w postaci sztuki z obszaru street i urban art, wykonanej dla hotelu przez przedstawicieli czołówki lokalnych artystów. Zaraz przy wejściu w artystyczną podróż po sztuce Warszawy zaprosi gości monolit w całości pokryty grafikami zainspirowanymi filmami si-fi i komiksami, stworzony przez Mariusza Tarkawiana. Do recepcji zaprowadzi ich spektakularne graffiti, przedstawiające pejzaż miejski, autorstwa Mariusza Warasa. W przestrzeni restauracyjno-barowej znajdą futurystyczną instalację Norberta Delmana i nawiązujące do tradycji polskiego koronczarstwa ludowego murale Nespoon. Zaproszona do hotelu sztuka ulicy sprawi, że goście hotelu nigdy nie zapomną, że znajdują się w Warszawie.

NYX Hotel Warsaw to 331 przestronnych pokoi i apartamentów, które pomieszczą niemal 700 gości. W pokojach wydzielono miejsce do pracy z widokiem na miasto. Wyposażone zostały m.in. w TV LCD (40-48″), minibary, ekspressy Tchibo, zestawy do parzenia herbaty, minisejfy, deski z żelazkiem parowym. Centralnym punktem hotelu jest przestronne, otwarte lobby, które bezpośrednio łączy strefę wypoczynku, serwującą kuchnię polsko-izraelską restaurację i bar – funkcjonujące pod wspólną nazwą Clash. Otwarte, przestronne lobby każdemu zapewni warunki do relaksu, zabawy i intrygujących spotkań. Wieczorem miejsce to zmienia się w tętniący życiem klub z DJ na żywo, który z każdą godziną wciela kluczowe przesłanie marki NYX – „noc należy do nas”.

Hotele NYX to modny, bezkompromisowy styl życia. Tutaj zarówno goście biznesowi, jak i osoby podróżujące w celach wypoczynkowych mogą delektować się stymulującym koktajlem sztuki, muzyki i designu. Dużą atrakcją dla gości będzie wizyta w położonym na 19. piętrze budynku drugim barze. Na tarasie wieżowca skosztują oni dań barbecue, wyśmienitych drinków oraz posłuchają muzyki na żywo. Wszystko z widokiem na panoramę Warszawy. Ofertę hotelu uzupełnia studio fitness oraz gry w stylu retro.

City Lovers

Personel hoteli NYX to znacznie więcej niż zwykli pracownicy. To gospodarze miasta – „City  Lovers”. Doświadczają swojego sąsiedztwa z pasją i entuzjazmem i przekazują te fascynacje gościom. Oczywiście przejmują też wszystkie obowiązki concierge, ale są znacznie bliżej gości niż w tradycyjnych hotelach. Są otwarci, przyjacielscy i mniej formalni. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, zdradzając przyjezdnym najskrytsze sekrety miasta

open