Home Nowy Numer BUILDER 08.2021
BUILDER 08.2021
0

BUILDER 08.2021

0
0

Badania, rozwój, cyfryzacja, ekologia. W tym miesiącu mamy ważne wieści dla branży budowlanej o możliwościach finansowego wsparcia m.in. w tych dziedzinach, o dotacjach i ulgach podatkowych.

Co daje przedsiębiorcom nowa perspektywa finansowa do 2027 roku? Jakiego rodzaju działania i projekty będą mogły uzyskać finansowanie i z jakich programów? Jakie źródła wsparcia są już dostępne, a jakie i w jakiej wielkości będą niedługo osiągalne? W jakiej formie oferowane będzie to wsparcie i kto będzie prowadził obsługę beneficjentów? A perspektywa jest obiecująca. Aż 1,8 biliona euro UE zaplanowano m.in. na wsparcie inwestycji środowiskowych i związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, z szeroko rozumianą digitalizacją (np. poprzez automatyzację procesów, czy rozwój platform sprzedażowych) oraz z działaniami badawczo-rozwojowymi i na rzecz innowacji. Branża budowlana będzie mieć np. możliwość zakupu specjalistycznego sprzętu do wyposażenia własnych działów badawczo rozwojowych i laboratoriów, służących rozwijaniu technologii. To tylko niektóre z atrakcyjnych założeń planu wieloletniego. Atrakcyjny i ważny dla rozwoju budownictwa jest też program o znaczącym budżecie – Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko. Więcej szczegółów wewnątrz numeru.

Przytaczając słowa ekspertów i analityków rynku: mając świadomość, w jakiej rzeczywistości się znajdujemy, należy z uwagą patrzeć w najbliższą przyszłość i wykorzystywać szanse na dalszy rozwój.

Zapraszam do lektury sierpniowego numeru Buildera i jego naukowego filaru – Builder Science, które jak co miesiąc podejmują wiele aktualnych, istotnych dla branży zagadnień. Badania, rozwój, cyfryzacja, ekologia i bezpieczeństwo to tylko niektóre z nich.

DANUTA BURZYŃSKA
I REDAKTOR NACZELNA

W tym numerze szczególnie polecamy wywiad ,,Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się to opłaca”. Rozmowa z Rafałem Michalskim, Prezesem Grupy Blachotrapez. Z działu “ARCHITECTURE & DESIGN” polecamy artykuł ,,Żelbetowe realizacje – jedne z najlepszych w Polsce”, gdzie prezentujemy inwestycje wyróżnione przez SARP w konkursie POLSKI CEMENT W ARCHITEKTURZE.

open