Home News Metalowe sufity Hunter Douglas w budynku Brighton College, inwestycji o wartości 55 milionów funtów
Metalowe sufity Hunter Douglas w budynku Brighton College, inwestycji o wartości 55 milionów funtów
0

Metalowe sufity Hunter Douglas w budynku Brighton College, inwestycji o wartości 55 milionów funtów

0
0

Dostarczając sufity do nowego centrum sportowo-naukowego o wartości 55 milionów funtów w jednej z wiodących niezależnych szkół w Wielkiej Brytanii, Hunter Douglas Architectural pokazał, dlaczego jest jedną z wiodących globalnych firm produkujących produkty architektoniczne.

Brighton College, który został uznany za najwyżej sklasyfikowaną szkołę koedukacyjną w Anglii w rankingu The Sunday Times Parent Power 2020, zlecił światowej sławy architektom OMA zaprojektowanie centrum, które posiada audytorium w stylu kinowym, zdolne do łączenia się z wydziałami naukowymi na całym świecie oraz 18 laboratoriów o standardzie uniwersyteckim. Znajdują się tam również sale do prowadzenia zajęć, 25-metrowy basen, siłownia, bieżnia na dachu oraz hala sportowa o podwójnej wysokości.

Zespół OMA zlecił firmie Hunter Douglas Architectural dostarczenie sufitów do basenu, hali sportowej i siłowni, jak również do sal lekcyjnych, laboratoriów i pomieszczeń wspólnych, po tym jak inny dostawca nie był w stanie dostarczyć tego typu sufitów wymaganych dla części inwestycji.

Zespół zarządzający projektem Brighton College widział sufit typu rastrowego w szkole w Paryżu i poprosił o podobne rozwiązanie dla projektu Brighton College. To skłoniło Kevina Taylora, menedżera ds. sprzedaży w Hunter Douglas Architectural, do zabrania zespołu i grupy z McLaren Construction, głównego wykonawcy, do Holandii, aby obejrzeć poprzednie projekty i odwiedzić fabrykę Hunter Douglas.

Do pomieszczeń wspólnych i sal lekcyjnych dostarczono 4600 m2 aluminiowych sufitów rastrowych R40, moduł 50, w rozmiarze panelu 600 x 1200 mm. Lekkie płyty, które zostały dostarczone w kolorze czarnym i białym, są wytrzymałe i zostały wyprodukowane z aluminium o grubości 0,4/0,5 mm, które w 100% nadaje się do recyklingu.

Firma Hunter Douglas Architectural dostarczyła również 1200 m2 swojego stalowego systemu sufitowego Safety Loop do hali sportowej i sal gimnastycznych oraz aluminiowe sufity z siatki ciętociągnionej do zamontowania nad basenem, w tym samym systemie. Architekt wybrał siatkę Rotterdam o powierzchni otwartej 50% i grubości 2,4 mm. Aluminium zostało zainstalowane w obszarze basenu, ponieważ jest bardziej odpowiednie do wilgotnego środowiska i nie ulega korozji, natomiast stal została użyta w galerii sportowej, siłowni i obszarach wielofunkcyjnych ze względu na jej zwiększoną odporność na uderzenia.

Kevin Taylor powiedział: Piękno metalowego sufitu z siatki ciętociągnionej polega na tym, że zapewnia on łatwy dostęp do przestrzeni i instalacji nad sufitem, a my mamy ogromny wybór w wielu różnych rodzajach siatek, które umożliwiają architektom wnętrz tworzenie ciekawych projektów sufitów. Wiem, że klient był pod wrażeniem naszego systemu Beta Safety Loop, który jest znacznie bardziej bezpieczny, jeśli chodzi o uderzenia piłką, niż to, które oferuje  konkurencja. Nasze sufity osiągają pierwszorzędną, nowoczesną estetykę i jestem zachwycony tym, jak dobrze te sufity wyglądają teraz, gdy budynek jest już ukończony.

Terry Sherrin, dyrektor operacyjny w BPC Interiors Ltd, firmy, która zainstalowała sufity Hunter Douglas, powiedział: To był złożony i wymagający projekt z wieloma czynnikami projektowymi, a we współpracy z firmą Hunter Douglas, udało nam się przeprowadzić  sprawny montaż wszystkich sufitów w nowym budynku Sports and Science Building. BPC Interiors współpracowała z Hunter Douglas przy poprzednich projektach, choć na poziomie osobistym był to mój pierwszy. Produkty były wyjątkowe pod względem jakości i wzornictwa, co zaowocowało spełnieniem wysokich oczekiwań klienta.

Wszystkie systemy sufitowe z siatki ciętociągnionej Hunter Douglas uzyskały wysoką klasyfikację reakcji na ogień zgodnie z normą EN 13501-1, w oficjalnych testach ogniowych w CSI, Bollate (Mediolan) – niezależnym włoskim instytucie badań nad ogniem.

Fot. Hunter Douglas Architectural.

open