Home Materiały i Technologie LIDER WŚRÓD PRODUCENTÓW ŚRODKÓW OCHRONY
LIDER WŚRÓD PRODUCENTÓW ŚRODKÓW OCHRONY
0

LIDER WŚRÓD PRODUCENTÓW ŚRODKÓW OCHRONY

0
0

Uznany gracz na rynku środków ochrony indywidualnej wzmacnia swą obecność w branży budowlanej. Mowa o niemieckiej marce uvex, która od 30 lat jest obecna również na polskim rynku.

Środki ochrony indywidualnej to nie-zbędny element wyposażenia każdego pracownika. Od blisko 100 lat wie o tym niemiecka marka uvex, producent niezawod­nych środków ochrony indywidualnej klasy premium. Po sukcesie w branży chemicznej, wydobywczej, przemysłowej oraz w branży automotive, gdzie produkty zostały docenio­ne przez pracowników największych fabryk, takich jak BMW, Volkswagen czy Mercedes, uvex umacnia pozycję wśród największych dostawców ŚOI w branży budowlanej.

uvex profisystem construction

Firma uvex od kilku lat rozwija projekt profisystem construction, tworząc produkty ochronne odpowiadające szczególnym po­trzebom i wymaganiom sektora budowlane­go. Wszystkie ŚOI z serii construction są kompatybilne z poszczególnymi elementami systemu oraz bardzo dobrze się uzupełnia­ją, tworząc zestawy chroniące pracowników
od stóp do głów. Jednym z największych atutów systemu jest duży wybór elementów, takich jak: • okulary ochronne i korekcyjno-ochronne;

  • zatyczki oraz nauszniki ochronne;
  • hełmy i kaski alpinistyczne
  • gogle, a także osłony twarzy;
  • półmaski ochronne;
  • rękawice;
  • obuwie ochronne; zróżnicowanych pod względem właściwo­ści, funkcjonalności czy poziomów ceno­wych. System pozwala na wyposażenie pra­cowników w markowe środki ochrony najwyższej klasy, charakteryzujące się po­nadprzeciętną jakością, trwałością, a także komfortem użytkowania.

Indywidualne konsultacje i dobór najlepszych rozwiązań

uvex profisystem construction to komplet­ny system bezpieczeństwa przemysłowego pochodzący od jednego producenta. Po­zwala na dobór ŚOI dopasowanych do kon­kretnych obszarów zastosowań oraz indywi­dualnych potrzeb firmy i jej pracowników.

W ramach profisystem construction oprócz środków ochrony uvex oferuje kom­pleksową koncepcję usług oraz serwisu. Aby zapewnić maksymalną użyteczność produktów, a także komfort i bezpieczeń­stwo pracowników, oddział uvex safety Pol­ska zapewnia konsultacje z ekspertami oraz pomoc w doborze odpowiednich ŚOI, dopasowanych do warunków i charakteru miejsca pracy, a także wymagań pracodawcy czy przepisów BHP.

Korzyści ze stosowania produktów premium

Wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej klasy premium wiąże się z dużo większą akceptacją ze strony użytkownika. Komfortowe i wytrzymałe środki ochrony są dużo chętniej noszone, a ich właściwy dobór oraz użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem skutecznie podwyższają standard bezpieczeństwa w firmie. Tym samym zapobiegają wypadkom przy pracy i pozwalają ograniczyć ewentualne straty materialne oraz świadczenia z tytułu zwolnień lekarskich czy chorób zawodowych.

Trwałe i wytrzymałe produkty mogą być dłużej użytkowane, co w długoterminowej perspektywie pozwala na realne oszczędności. Im więcej i rozsądniej firma zainwestuje w bezpieczeństwo, tym okres zwrotu inwestycji będzie krótszy.

100 lat doświadczenia i niezawodna ochrona

Partnerzy w biznesie muszą być godni zaufania, szczególnie gdy nie ma miejsca na kompromisy. uvex to firma o stabilnej pozycji rynkowej, która od 1926 roku dostarcza pełną gamę środków ochrony indywidualnej klasy premium, zatrudnia 2900 osób i ma 49 spółek zależnych w 22 krajach, również w Polsce. Zaopatruje setki tysięcy pracowników na całym świecie w produkty marek własnych, takich jak: uvex, HexArmor, Heckel i laservision, które z powodzeniem chronią ich zdrowie oraz życie.


Fot. arch. uvex

open