Home News Szybkie i kompleksowe zabezpieczenie budowy Standard, do którego dąży STRUMIN i jego klienci
Szybkie i kompleksowe zabezpieczenie budowy Standard, do którego dąży STRUMIN i jego klienci
0

Szybkie i kompleksowe zabezpieczenie budowy Standard, do którego dąży STRUMIN i jego klienci

0
0

Rynek budowlany w Polsce stał się niezwykle wymagający. Po zeszłorocznym spowolnieniu w I połowie 2021 roku rozpoczęto budowę 144,6 tys. mieszkań, tj. o 44,6% więcej niż przed rokiem. Inwestorzy informują, że znacząco wzrosły nakłady pieniężne z powodu wysokich cen materiałów i kosztów zatrudnienia. Zapotrzebowanie na pracowników na rynku budowlanym właśnie rośnie, spada zaś podaż ludzi w tej branży, zatem każdy pracownik z doświadczeniem jest na wagę złota. W jaki sposób go chronić, żeby mógł wykonywać swoją pracę w sposób niezagrożony? 

Główny Urząd Statystyczny podał, że tylko w pierwszym kwartale 2021 roku w wypadkach na budowach poszkodowanych zostało prawie 600 pracowników, co przełożyło się łącznie na 21 410 dni przymusowo wolnych od pracy! Postawione wyżej pytanie nie jest zatem bezzasadne. Każdy z poszkodowanych pracowników był niezdolny do pracy średnio przez prawie 38 dni. W przypadku napiętych harmonogramów, braku kadry z odpowiednią praktyką, 1,5 miesiąca nieobecności fachowca to wyrwa, której praktycznie nie da się zniwelować, również – a może przede wszystkim – pod względem ewentualnych strat finansowych. Inwestorzy i wykonawcy są tego świadomi, ale czy czynią wszystko, aby poprzez ochronę pracownika zabezpieczyć też swoje cele biznesowe?

Przy wciąż rosnących kosztach pracy i coraz większych wymaganiach co do bezpieczeństwa na budowie odpowiednie rozwiązania wpływające na wynik finansowy poszukiwane są przez wszystkich. Dziś większość produktów zabezpieczających można wynająć on-line, a zamówiony sprzęt przyjedzie pod wskazany adres w określonym czasie. Tak działa firma STRUMIN, która od wielu lat dzierży miano lidera w produkcji podestów rozładunkowych w Polsce, a obecnie jej portfolio to kilkadziesiąt produktów na wynajem, spełniających najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa w zakresie sprzętu chroniącego zdrowie pracowników. 

Współcześnie do tak zwanych „must have” w zabezpieczeniach budów należą urządzenia asekuracyjne, których celem jest ochrona pracowników podczas wykonywania prac na wysokości. To przede wszystkim siatki zabezpieczające, linie życia oraz tak zwane szubienice.

Ich największą zaletą jest łatwy i intuicyjny montaż oraz prosty i elastyczny system, który pozwala na szybką i bezproblemową zmianę miejsca roboczego, bez generowania niepotrzebnych kosztów. Do tego dochodzi jaskrawa kolorystyka zwiększająca bezpieczeństwo oraz lekka konstrukcja modułowa, która pozwala na łatwość transportu i magazynowania.

Coraz więcej klientów dostrzega te możliwości, znacznie wzmacniając dbałość o bezpieczeństwo na prowadzonych inwestycjach, zaś przyjęty model dzierżawy długoterminowej specjalistycznych sprzętów asekuracyjnych zaczyna być standardem, którego nikt nie powinien się obawiać. 

Życie ludzkie nie ma ceny – pamiętajmy o tym wspólnie, zapewniając jak najlepsze warunki naszym pracownikom. 

open