Home News Miasta Przyszłości 2050
Miasta Przyszłości 2050
0

Miasta Przyszłości 2050

0
0

Architekci Przemo Łukasik (medusagroup) i Natalia Paszkowska (WWAA), prof. Zbigniew Karaczun (SGGW), Maciej Wójcik (TDJ Estate), czy Mateusz Figaszewski (Solaris) to tylko niektórzy bohaterowie zainaugurowanego 12 sierpnia br. cyklu wywiadów poświęconych miastom przyszłości w 2050 roku, rozpoczynających szerzej zakrojony projekt badawczy Grupy Saint-Gobain oraz Towarzystwa Studiów nad Przyszłością na ten temat.

Rozmowy w ramach cyklu wywiadów rozpoczynających projekt poprowadził red. Dariusz Bugalski, były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, twórca podcastu K3. Zaproszeni do rozmowy o przyszłości polskich miast w perspektywie kolejnych trzech dekad architekci, naukowcy i biznesmeni dyskutują w nich o tym w jakich przestrzeniach będziemy pracować, uczyć się i mieszkać. Poruszają również kwestie komunikacji w miastach przyszłości oraz ekologii i środowiska.

Żywię nadzieję, że najważniejszą substancją miast w dalszym ciągu będzie człowiek i relacje między ludźmi. Architektura i urbanistyka to nie jest opowieść jedynie o budynkach czy ulicach, ale właśnie o relacjach, które wywołuje każdy projekt. Dobre miasta to są te, w których ludzie dobrze funkcjonują – powiedział Przemo Łukasik w trakcie pierwszego ze spotkań, które dotyczyło dobrostanu (ang. well-being) w miastach przyszłości.

Cykl wywiadów na temat miast przyszłości stanowi preludium projektu, którego kulminacyjnym elementem będzie przygotowanie raportu poświęconego polskim miastom w 2050 roku.

Więcej o projekcie: https://www.saint-gobain.pl/polskie-miasta-przyszlosci-2050

Kolejne wywiady będą publikowane na stronie projektu, w kanałach społecznościowych Grupy Saint-Gobain oraz partnerów projektu co dwa tygodnie.

Projekt współtworzony jest przez marki należące do Grupy Saint-Gobain w tym ISOVER, RIGIPS I WEBER.

open