Home Architecture Design BIT CREATIVE – Barnaba Grzelecki
BIT CREATIVE – Barnaba Grzelecki
0

BIT CREATIVE – Barnaba Grzelecki

0
0

Barnaba Grzelecki
Architekt, założyciel i właściciel pracowni BIT CREATIVE. Od ponad 12 lat związany z rynkiem nieruchomości biurowych. Podczas studiów, już na drugim roku rozpoczął pracę jako architekt w biurze zajmującym się projektowaniem wnętrz biurowych. W 2017 roku założył autorską pracownię BIT CREATIVE, która specjalizuje się w projektowaniu wnętrz biurowych. W swoim portfolio posiada wiele projektów zrealizowanych dla firm z różnych sektorów. Ceni sobie innowacyjne podejście do projektowania i dbałość o detale. Projektuje biura według indywidualnych potrzeb najemcy, przełamuje standardy, tworzy wnętrza estetyczne i ergonomiczne.

BIT CREATIVE
Zespół architektów specjalizujących się w projektowaniu przestrzeni biurowych. Posiadający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu niepowtarzalny wnętrz. Słynie z projektów dopasowanych do potrzeb danej organizacji. Aranżacje są innowacyjne, nowoczesne, przemyślane i wzbogacają wizerunek korporacji. Stawia potrzeby człowieka na pierwszym miejscu, dlatego wnętrza są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i ergonomiczne, aby zapewnić odpowiedni komfort pracy. BIT CREATIVE tworzył projekty biur m.in. dla takich firm jak: Akzo Nobel, Vastint, Huuuge Games, Solenis, JDE, Coca-Cola HBC, Yareal, Kancelaria Noerr, Kancelaria Ożóg-Tomczykowski, Link4, Lease Plan, Philip Morris, Ingram Micro, DPD, Leroy Merlin, Novo Nordisk, Lingaro, Vivus, 4Finance, Continental, DKV, Circle K, Acer, Langas Group, Workday, Axpo.


 1. Motto projektowe i życiowe
  Projektowe – estetyka i ergonomia, design jest dobry, jeśli jest użytkowy, inaczej nie ma to sensu. Życiowe – pracowitość i dążenie do celu. Jeśli połączymy motto projektowe i życiowe, to mamy pełen sukces.
 2. Autorytet/guru architektoniczny
  Oczywiście mam kilku, są to ikony architektury: Le Corbusier, Ludwig Mies van der Rohe, Zaha Hadid, Tadao Ando i wielu innych. Obecnie bardzo podobają mi się projekty Bjarke Ingelsa i Roberta Koniecznego (przede wszystkim pomysły na domki jednorodzinne).
 3.  Dom marzeń
  Taki, w którym ja i moja rodzina czujemy się bezpiecznie i dobrze. W zaciszu, wśród zieleni, gdzie po intensywnym dniu pracy można odpocząć u boku najbliższych.
 4. Najbardziej udany projekt
  Nie mam, każdy projekt uważam za udany. Ciężko odpowiedzieć również na to pytanie, ponieważ cały czas się rozwijamy i pewnie niektóre elementy zaprojektowalibyśmy już inaczej. Przed rozpoczęciem projektu szukamy inspiracji, badamy daną organizację i wymyślamy rozwiązania. Może dziś zainspirowalibyśmy się już czymś innym, może dostrzeglibyśmy inne detale. Mogę wymienić kilka kluczowych projektów, które miały wpływ na naszą ścieżkę. Lease Plan, Philip Morris, Coca-Cola HBC.
 5. Projekt – zjadacz czasu
  Każdy projekt to zjadacz czasu. Jeśli chcemy robić coś dobrze i dopracować szczegóły, to niestety wymaga to pracy i czasu.
 6. Pozaarchitektoniczne źródła inspiracji
  Otaczający świat, natura, przyroda, geometria, wzornictwo. Tak naprawdę wszystko może być inspiracją i znaleźć swoje zastosowanie we wnętrzu.
 7. Ulubione rozwiązanie (materiałowe, technologiczne), którego często używam
  Sufit i oświetlenie. To jedno z ważniejszych połączeń w projekcie. Stanowi jego wartość dodaną i jest bardzo ważnym elementem estetyki w projekcie. Lubimy projektować różnego rodzaju sufity i oprawy, co przekłada się na pozostałe elementy, które znajdują się w tym wnętrzu.
 8. Zaleta i wada architekta, które najbardziej rzucają się w oczy
  Zaleta – umiejętność słuchania klienta i szukania kompromisu między projektem, czasem a budżetem. Wada – wieczny brak czasu na dopracowanie projektu.
 9. Moja pierwsza nagroda
  Przed nami.
 10. Najgorszy budynek/budowla (w moim mieście, w Polsce, w Europie, na świecie)
  Nie mam.
Coca Cola HBC – Fot. Coca Cola HBC
JDE Warsaw -Fot. JDE Warsaw
Ten Square Games – Ten Square Games
open