Home Architecture Design Ściany szklane Vetro Systems izolacja hałasu i wyciszenie biura na najwyższym poziomie
Ściany szklane Vetro Systems izolacja hałasu i wyciszenie biura na najwyższym poziomie
0

Ściany szklane Vetro Systems izolacja hałasu i wyciszenie biura na najwyższym poziomie

0
0

MICHAŁ CZEKAŁA R&Marketing Manager Vetro Systems Sp. z o.o.

Nie jest tajemnicą, że poziom hałasu w biurze realnie wpływa na efektywność, komfort i skupienie pracownika. Ważne jest więc to, aby projektując przestrzeń biurową, zwrócić szczególną uwagę na akustykę pomieszczeń, ich wytłumienie, ale przede wszystkim izolację. To właśnie od niej powinniśmy zacząć akustyczne planowanie pomieszczenia.

Dzisiejsze normy akustyczne dla pomieszczeń biurowych wysoko zawieszają poprzeczkę producentom wszelakich przegród, w tym ścian szklanych. Pokoje biurowe, dyrektorskie, poufnych spotkań czy sale konferencyjne wymagają odpowiedniej izolacji akustycznej. Ponadto żyjemy w czasach, gdzie technologia musi iść w parze z designem i przestarzałe konstrukcje z mosiężnymi ramami czy szprosami nie znajdą klienta. Naprzeciw potrzebom rynku wychodzi polski producent – Vetro Systems, który od kilku lat proponuje szereg rozwiązań dla systemów ścian szklanych. Propozycje rozwiązań i ich parametry W szerokiej ofercie Vetro Systems znajdziemy m.in. jednoszybowe rozwiązania na lekkim i cienkim profilu aluminiowym, których izolacyjność akustyczna zaczyna się od Rw=36 dB, a kończy na 42 dB. Są też dwuszybowe systemy o najwyższej izolacji akustycznej – nawet do Rw=56 dB /RA1=50 dB czy systemy przeciwpożarowe (EI30 i EI60). Do każdej ze ścian dopasujemy także kompatybilne systemowo drzwi. Dodatkowo każdy z systemów możemy oprzeć na róż nych grubościach szkła, które realnie oddziałują na izolację akustyczną pomieszczenia, nie wpływając na jej design. Co takie liczby oznaczają w praktyce? Chociażby to, że w odniesieniu do obowiązującej od 2018 roku w Polsce normy PN-B-02151-3:2015-10 Vetro Systems oferuje przegrody i drzwi spełniające wymagane w rozporządzeniu kryteria. To znaczące ułatwienie dla architektów oraz właścicieli powierzchni, bowiem zgodność z przepisami budowlanymi zmniejsza ewentualne problemy prawne związane np. z odbiorami nowo zaaranżowanych powierzchni.

GSW OFFICE FR – Przeciwpożarowy system jednoszybowy. Izolacyjność akustyczna Rw=38 dB. Odporność ogniowa EI30

Na najwyższym poziomie
Uniwersalność ich zastosowania jest nieoceniona. Dziś spełniające nawet najwyższe parametry akustyczne czy przeciwpożarowe systemy ścian szklanych są schludne i niezwykle eleganckie. Możliwość malowania na dowolny kolor – od klasycznej czerni przez anodowanie po wykończenia drewnopodobne, dodawania szprosów wewnętrznych oraz zewnętrznych, ich szerokości i gęstości rozmieszczenia czy wreszcie dobór kompatybilnych systemowo drzwi czynią ściany niezwykle kompleksowym rozwiązaniem. Systemy szklane wpasują się zarówno w industrialne, jak i nowoczesne projekty, a ponadczasowe szkło nie zabierze przestrzenności obiektom, w których zostanie zastosowane.

Zdjęcia archiwum Vetro Systems

open