Home Materiały i Technologie MINIMALISTYCZNA GEOMETRIA PROFILI VITRINTEC
MINIMALISTYCZNA GEOMETRIA PROFILI VITRINTEC
0

MINIMALISTYCZNA GEOMETRIA PROFILI VITRINTEC

0
0

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń to taka, w której bezpieczeństwo i najwyższa jakość podąża w parze z aspektami wizualnymi zaczerpniętymi z najświeższych trendów architektonicznych. Przestrzeń powinna być projektowana przede wszystkim z myślą o komforcie jej użytkowników. Aspekty te w połączeniu z innowacyjną myślą dają spektakularne efekty. Odpowiednie wykorzystanie najnowszych technologii oraz wysoki poziom wyobraźni wysoko wykwalifikowanych inżynierów to recepta na sukces. Nowoczesna konstrukcja produktów Vitrintec zapewnia nie tylko najwyższe standardy bezpieczeństwa – wpisuje się również w najnowsze trendy architektoniczne.

Fot. arch. Vitrintec

W Vitrintec każdego dnia dąży się do osiągnięcia rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi. To właśnie bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną. Dlatego też narodziła się konieczność stworzenia ognioodpornych oraz dymoszczelnych systemów nienośnych ścian działowych o budowie aluminiowo-szklanej firmy Vitrintec. Aspekty wizualne to bardzo istotny wyznacznik produktów, ale każda przestrzeń powinna charakteryzować się nie tylko wysoką jakością aranżacji, funkcjonalności, ale również bezpieczeństwem. Gwarancją tego są przeciwpożarowe systemy ścianek działowych o budowie aluminiowo-szklanej firmy Vitrintec. Systemy Vitrintec są wykorzystywane głównie w nowoczesnych wnętrzach biurowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Gwarantują podział przestrzeni, który znacznie poprawia komfort pracy oraz użytkowania danego wnętrza. Vitrintec opracował innowacyjne systemy ścian przeciwpożarowych, których główną cechą jest izolacyjność ogniowa oraz łatwy i szybki montaż bez konieczności skomplikowanej prefabrykacji konstrukcji aluminiowej na halach produkcyjnych. Oferowane systemy są dopasowywane na miejscu przeznaczenia pod wymiar przygotowanego otworu przy użyciu tanich, łatwo dostępnych narzędzi. Uproszczony montaż ma na celu usprawnienie prac nad przestrzenią, a co za tym idzie – znaczną oszczędność czasu.

Pure FS

Najbardziej minimalistycznym systemem w ofercie Vitrintec jest Pure FS. Ognioodporny system ścianek pojedynczo przeszklonych z wykorzystaniem tafli szklanych, profil o głębokości tylko 40 mm i wysokości 30 mm. Pure FS to system przeznaczony do aranżacji bardzo lekkich, transparentnych zabudów szklanych, w których minimalna ilość aluminium oraz niewidoczne uszczelki tworzą wrażenie stuprocentowej przezierności. Maksymalna wysokość ścianek w tym systemie wynosi 3000 mm. System Pure FS ma izolacyjność ogniową EI30, a izolacyjność akustyczną do Rw 40 dB. To połączenie dobrego designu, komfortu oraz bezpieczeństwa.

Silence

Kolejnym flagowym produktem łączącym cechy wysokiej izolacyjności ogniowej i doskonałego designu jest dwuszybowy system o wysokości zaledwie 30 mm – Silence. Umożliwia rewelacyjne rozwiązania w tworzeniu
przestrzeni biurowej, zapewniając jednocześnie wysokie parametry akustyczne oraz lekkość systemu, a wszystko dzięki zastosowaniu najmniejszych profili na rynku do dwuszybowych ścianek ognioodpornych. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo łatwy montaż i modułowość. Przy zastosowaniu systemu Silence można osiągnąć wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 47 dB. S ystem ma izolacyjność ogniową EI30. Jest gwarancją bezpiecznych przestrzeni oraz najwyższej jakości materiałów.

Ultra Silence FS

Elegancki i elastyczny system oferujący funkcjonalność wymaganą w nowoczesnych projektach architektonicznych to Ultra Silence FS. Jest stworzony z największą precyzją, dzięki czemu zapewnia wysoką estetykę nowoczesnych wnętrz. Charakteryzuje się wspólną wysokością dla ognioodpornych systemów z rodziny Vitrintec FS wynoszącą 30 mm. Głębokość profilu to 100 mm. Zastosowanie systemu pozwala osiągnąć bardzo wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzące do Rw 5 2 d B o raz izolacyjności ogniowej EI30. Wykorzystywany jest w najbardziej wymagających przestrzeniach, zapewniając bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. W Vitrintec opracowano nowatorski system ukrytych wsuwanych uszczelek instalowanych przed etapem szklenia, które ułatwiają, a także w znaczący sposób przyspieszają pracę, a co za tym idzie, obniżają koszty związane z prefabrykacją i montażem systemów. Fakt, że uszczelki są niewidoczne, sprawia, że znacznie poprawiły się walory estetyczne oferowanych rozwiązań.

Product Design

Vitrintec każdego dnia dąży do osiągnięcia rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi. Z tej właśnie potrzeby narodziła się konieczność stworzenia ognioodpornych oraz dymoszczelnych systemów nienośnych ścian działowych o budowie aluminiowo-szklanej. Produkt ten doceniła również tegoroczna kapituła jednej z najważniejszych nagród w świecie designu – Red Dot. Ognioodporne systemy Vitrintec otrzymały nagrodę w kategorii Product Design. To ogromne wyróżnienie świadczące o najwyższej technologii i funkcjonalności produktu. Pozwala Vitrintec myśleć o dążeniu do bycia liderem na rynku krajowym, a także stawać się rozpoznawalnym partnerem na wybranych rynkach zagranicznych.

open