Home News Podsumowanie Dni Dewelopera 2021
Podsumowanie Dni Dewelopera 2021
0

Podsumowanie Dni Dewelopera 2021

0
0

Wydarzenie Dni Dewelopera 2021, które odbyły się 23 września w hotelu The Bridge we Wrocławiu, po raz dziewiąty przyciągnęły przedstawicieli branży deweloperskiej, podmiotów z nią współpracujących, jednostek samorządowych, ekspertów i analityków oraz mediów branżowych. Event dał możliwość posłuchania i wymiany doświadczeń z ekspertami i praktykami cenionymi w sektorze deweloperskim. Dziewiąta edycja z pewnością nie przejdzie bez echa w branży deweloperskiej i pośród jej interesariuszy. W konferencji osobiście wzięło udział niemal 400 uczestników. Z kolei profesjonalnie realizowana transmisja została obejrzana blisko 1000 razy – nie tylko w Polsce, ale też w Hiszpanii i Szwajcarii.

Hotel The Bridge we Wrocławiu, w dniu wczorajszym, gościł jedno z największych wydarzeń branżowych – Dni Dewelopera 2021, którego organizatorem jest Polski Związek Firm Deweloperskich. Przestrzeń podzielono na kilka części. Pierwszą zajęła sala Concretum oraz dwie mniejsze – Platinum oraz Speculo, gdzie odbywałaby się debaty. Wszystkie tworzyły wyjątkową platformę dialogu i wymiany doświadczeń. Swoją obecnością zaszczycili wybitni eksperci m.in. Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Jakub Mazur – Wiceprezydent Miasta Wrocławia oraz Andreas Beulich – Dyrektor Biura Europejskiego BFW, Dyrektor Biura Regionalnego niemieckiego Związku Nieruchomości i Inwestycji Mieszkaniowych.

Konferencję otworzyli prowadzący – Natalia Sawicka – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Angel Poland Group oraz Tomasz Stoga – Prezes w Profit Development S.A., zapraszając na  panel „Miasto: redefinicja”, w której wystąpił Charles Montgomery, światowej sławy ekspert w dziedzinie współczesnej urbanistyki, autor bestsellera „Miasto szczęśliwe”. Prelekcja na temat planowania przestrzeni,  zmianach, jakie zachodzą w tkance miejskiej; zmianach w projektowaniu na polskim rynku, nowych trendach i zmianach światowych, stworzyła wyjątkową platformę dialogu. – Dni Dewelopera to to wiodące wydarzenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, które bada teraźniejszość i przyszłość branży, z inspirującymi prelegentami, angażującymi rozmowami i nawiązywaniem kontaktów – mówi Marian Bruliński – współtwórca, wiceprezes i dyrektor marketingu obido.pl

W następnych etapach wydarzenia omawiano „Inwestycje deweloperskie a przyszłość polskich miast”, gdzie omówiono rolę współpracy samorządów z deweloperami. Punktem wyjścia do dyskusji był raport JLL zaprezentowany przez Pawła Sztejtera, dotyczący roli, jaką odgrywają deweloperzy w gospodarce. Komentarza do raportu udzielił  profesor Witold Orłowski.

Ostatni panel, w którym udział wzięli Edward Laufer, Marek Niechciał, Piotr Bujak, Jacek Furga, Iwona Załuska, Joanna Sebzda-Załuska oraz prof. Jacek Łaszek pozwolił przyjrzeć się czynnikom, które kształtują ceny nieruchomości oraz zastanowić się, jakie wyzwania dla deweloperów niesie to za sobą.

W trakcie paneli w salach  Platinium oraz Speculo odbywały równolegle debaty „Zdefiniuj sprzedaż”, „Zdefiniuj technologię”, „Zdefiniuj przestrzeń” i „Zdefiniuj wiedzę”, podczas których dyskutowano między innymi o tym, jak za kształtowanie tkanki miejskiej biorą odpowiedzialność rozmaite podmioty oraz jakie nowe wyzwania w kontekście przepisów prawa stoją przed deweloperami.

Oprócz wielu ciekawych prelekcji, uczestnikom umożliwiono wzięcie udziału w części warsztatowej. Gościem głównym był Charles Montgomery, autor książki „Miasto szczęśliwe” i gość specjalny Dni Dewelopera. Organizatorem warsztatów był Otodom. Dyskusja była kolejną odsłoną projektu „Szczęśliwy Dom”.  – Zależało nam na tym, aby panel był otwartą dyskusją, podczas której wspólnie przybliżymy się do znalezienia przepisu na szczęśliwe osiedla: mieszkania, części wspólne, zagospodarowanie i otoczenie. Ciekawych pytań z sali nie brakowało, nie zawiódł oczywiście nasz gość. Mam nadzieję, że to spotkanie było więc choć drobnym kamyczkiem do budowania szczęśliwych osiedli – komentuje Jarosław Krawczyk, PR Lead Otodom.

Gospodarzem wydarzenia był Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji Dni Dewelopera było obido. Partnerami wydarzenia byli Fortum, Otodom, Archicom, MyTower, ParkCash, mBank, Alior Bank, Upper Finance Group, Aereco oraz Schindler.

open