Home Materiały i Technologie BUDYNEK NICZYM Z KLOCKÓW LEGO
BUDYNEK NICZYM Z KLOCKÓW LEGO
0

BUDYNEK NICZYM Z KLOCKÓW LEGO

0
0

Gdy czas odgrywa kluczową rolę, o prawdziwych fachowców trudno, jakość musi iść w parze z ceną, a najlepiej ją przewyższać. Prefabrykaty betonowe stanowią istną rewolucję. Niesamowicie usprawniają działania w budownictwie mieszkaniowym, usługowym oraz przemysłowym, są wytrzymałe i pozwalają na realizację wielu ciekawych pomysłów projektowych. To świetna alternatywa dla tradycyjnych metod budowania.

Koszt całkowity wykonania budynków z prefabrykatów betonowych Pozbruku, takich jak strop typu filigran, ściana podwójna lub ściana potrójna z izolacją, ocenia się jako niższy od tradycyjnych metod o około 20%. Korzystamy z szalunków traconych. Stropy oraz ściany są zalewane i dolewane na budowie, co znacznie ułatwia, a także przyspiesza proces budowlany. Co więcej, wydatki związane z samym wykonaniem podwójnych ścian wynoszą o około 80% mniej niż w przypadku ścian monolitycznych i murowanych, a oszczędność czasu na placu budowy sięga nawet 30-40%.

Szybko, dobrze, tanio

Łatwość, koszty i krótki czas montażu stanowią główną zaletę prefabrykacji. Przy użyciu prefabrykatów betonowych istnieje mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu na placu budowy – liczba robót wykończeniowych maleje, zwiększeniu ulega efektywność pracy. Zamiast budować mozolnie krok po kroku, stosujemy gotowe ściany i stropy typu filigran. Technologia zapewnia dokładność wykonania, a także trwałość, redukując przy tym odpady budowlane. Jakość powierzchni ścian prefabrykowanych pozwala na szybszą obróbkę wstępną w porównaniu do budownictwa tradycyjnego. Ściany nie wymagają tynkowania, a jedynie, jeżeli jest taka konieczność, nałożenia warstwy gładzi (choć mogą pozostać surowe).

Fot. arch. Pozbruk

Główne korzyści z zastosowania prefabrykatów betonowych

• krótkie terminy realizacji,
• łatwość wykończenia,
• ciekawy efekt wizualny,
• trwałość,
• wytrzymałość,
• gotowe kanały instalacyjne w przegrodzie,
• wysokie właściwości termiczne i ochrona przeciwpożarowa.

Gotowe miejsce do zamieszkania

Budowanie z prefabrykatów betonowych wygląda w dużym uproszczeniu jak układanie różnego rodzaju obiektów z klocków Lego. Zamiast tworzyć wszystko mozolnie krok po kroku, z czym mamy do czynienia w tradycyjnym budownictwie, wykonawcy otrzymują do dyspozycji betonowe elementy konstrukcyjne przeznaczone do szybkiego budowania obiektów różnej wielkości. Elementy stropowe składają się zwykle z prefabrykowanej, zbrojonej płyty betonowej o grubości 5 cm z warstwą nadbetonu wylewaną na budowie i zbrojeniem górnym. Składając wszystko w jedną całość, mamy gotowe miejsce do zamieszkania, pracy, magazynowania.

Szerokie zastosowanie

Prefabrykaty mają coraz szersze zastosowanie – są wykorzystywane przy budowie domów jednorodzinnych, szeregowych, bloków, ale także biur, centrów handlowych i innych inwestycji służących biznesowi. Do tego dochodzą szkoły czy szpitale.

Zachęcamy do pobrania naszego katalogu produktowego za pomocą kodu QR oraz kontaktu telefonicznego pod numerem 665 557 996.

open