Home Aktualności Sufity metalowe Hunter Douglas Architectural
Sufity metalowe Hunter Douglas Architectural
0

Sufity metalowe Hunter Douglas Architectural

0
0

Sufity metalowe wewnętrzne zasługują na to, by znów je oglądano. Przez długi czas sufit wewnętrzny odgrywał stosunkowo niewielką rolę. Podczas, gdy nowoczesne style architektoniczne ewoluowały i rozwijały się, sufity wewnętrzne często pozostawały w tyle za tymi zmianami. Miały być jedynie praktyczne. Około sześćdziesiąt lat temu firma Hunter Douglas Architectural stworzyła pierwszy metalowy sufit, otwierając tym samym szeroki wachlarz architektonicznych możliwości.

Częściowo dzięki sufitom metalowym Hunter Douglas, czysto praktyczne sufity wewnętrzne, których funkcja sprowadzała się do ukrycia rur i kabli, zostały zastąpione przez wielofunkcyjne, estetyczne, nieszablonowe konstrukcje. Sufity znowu przykuwają uwagę i nadają subtelny kierunek w budynku. Od ciasnych struktur siatki po linearne lub gięte kształty we wszystkich możliwych kolorach: możliwości są praktycznie nieograniczone.

Wszechstronne zastosowanie

Po ponad sześćdziesięciu latach od pojawienia się na rynku sufitów metalowych, produkt ten nadal zachowuje swój ponadczasowy charakter. Zmieniające się potrzeby architektoniczne i gusta sprawiły, że sufity metalowe stały się produktem uniwersalnym, stosowanym w różnych stylach.

W ciągu tych wszystkich lat, linia Sufitów Metalowych firmy Hunter Douglas stała się rozpoznawalną koncepcją stosowaną w różnych stylach. Pieter van Rees, manager ds. rozwoju, osobiście zaangażowany w ciągły proces rozwoju sufitów metalowych w Hunter Douglas mówi: Wszechstronne zastosowanie Sufitów Metalowych zostało potwierdzone w wielu projektach. Różnica między dawnym, a obecnym zastosowaniem polega na tym, że w przeszłości istniała silna tendencja do stosowania jednego stylu sufitu w całym budynku. Obecnie, wielu projektantów i architektów lubi łączyć różne style.

Piękny sufit staje się coraz ważniejszy

Na przestrzeni lat asortyment możliwych kształtów i stylów znacznie się powiększył. Obecnie sufity metalowe są dostępne w wielu różnych stylach, kształtach i powłokach. Van Rees zauważa: z tą wielką wszechstronnością wiąże się również swoboda eksperymentowania poprzez stosowanie różnych stylów w jednym budynku. Łączenie różnych kształtów i stylów jest doskonałym sposobem na stworzenie nietuzinkowej atmosfery. Wszechstronny produkt, taki jak ten, może liczyć na wiele różnych zastosowań. Budynki, w których stosuje się sufity metalowe są bardzo różnorodne. Piękny sufit staje się coraz ważniejszy. Dobrym przykładem są banki lub biura, gdzie wielu ludzi odbywa spotkania biznesowe. W takich miejscach chcemy mieć sufit, który robi wrażenie. Krótko mówiąc: piękne sufity przydadzą się w każdym miejscu, w którym przebywa wiele osób. Oczywiście, oznacza to również dworce kolejowe i lotniska: kolejne popularne zastosowanie naszych sufitów metalowych.

Trwałe i funkcjonalne rozwiązanie

Sufity metalowe występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach i wykończeniach. Van Rees: Ogólnie rzecz biorąc, są to systemy liniowe, które nadają określony kierunek. Kierunek ten może być wykorzystany w zależności od budynku, w którym chcemy go zastosować. Na przykład, na stacji kolejowej lub stacji metra można subtelnie kierować odwiedzających w określonym kierunku poprzez sprytne wykorzystanie wzoru sufitu.

Sufity metalowe Hunter Douglas są zarówno trwałą jak i bardzo funkcjonalną linią produktów. We wczesnych latach trwałość nie była istotna, jednak w obecnych czasach uległo to znacznej zmianie. Trwałość polega na tym, że nasze sufity mają bardzo długą żywotność i są wykonane wyłącznie z materiałów nadających się do recyklingu. Około osiemdziesiąt procent linii produktów Sufitów Metalowych wykonane jest z aluminium; pozostała część to stal lub stal nierdzewna.

Mikroperforacja dla osiągnięcia doskonałej akustyki

Van Rees wyjaśnia, w jaki sposób wyróżnia się linia Sufitów Metalowych firmy Hunter Douglas. Ogólnie rzecz biorąc, sufity metalowe wyróżniają się przede wszystkim jakością; jest to pięknie wykończony i łatwy w montażu produkt designerski. Ponadto, aluminium jest lekkim materiałem, który można łatwo dopasować. Fakt ten sprawia również, że jest ono łatwiejsze w demontażu i recyklingu.

W pomieszczeniach, w których przebywa jednocześnie wiele osób, kluczowe znaczenie ma dobra akustyka. Zostało to również wzięte pod uwagę w przypadku sufitów metalowych, wyjaśnia van Rees. Sufity mają mikroperforację, a od wewnętrznej strony paneli umieściliśmy włókninę akustyczną, która pochłania dźwięki z otoczenia i eliminuje echo. Technologia ta umożliwia montaż sufitu metalowego w głośnym otoczeniu, takich jak hale odlotów na lotniskach czy duże dworce kolejowe.

Prawie nieskończone możliwości

Sufity metalowe Hunter Douglas Architectural są dostępne w wielu odmianach: od sufitów liniowych po kasety i wszelkiego rodzaju łuki o różnych kształtach: prawie wszystko jest możliwe. Poza tym wiele aspektów można dostosować do indywidualnych potrzeb. Pozwala to na wierne odzwierciedlenie wizji architekta lub projektanta. Sufity są dostępne w kilku standardowych kolorach, ale na życzenie mogą być wykończone we wszystkich kolorach z palety RAL. Możliwe są również inne wykończenia, takie jak chrom lub unikalne kolory metaliczne.

Pieter van Reesa interesujące są kombinacje, które obecnie powstają. Czasy, kiedy nie zwracano uwagi na sufit wewnętrzny minęły. Obecnie sufit jest częścią projektu, co pozwala architektom na eksperymentowanie z estetyką i różnymi stylami. Ze względu na swoją jakość, elastyczność i wiele możliwości, nasze sufity metalowe wpisują się w ten rozwijający się trend. Krótko mówiąc: sufity metalowe są tu po to, by pozostać.

open