Home News Nie każdy bohater nosi pelerynę
Nie każdy bohater nosi pelerynę
0

Nie każdy bohater nosi pelerynę

0
0

Kärcher Thank Your Cleaner Day 2021 – obchody i e-book o branży czystościowej w Polsce i na świecie

Branża czystościowa to często niedoceniany, niedostatecznie dostrzegany sektor naszej gospodarki. W końcu, „to tylko sprzątanie”? Cóż, ośmielimy się nie zgodzić. Przecież z punktu widzenia działania społeczeństw po prostu nie moglibyśmy bez niej funkcjonować w pracy zawodowej. Lecz także w życiu prywatnym, gdy korzystamy z przestrzeni publicznej – urzędów, szkół, szpitali i tak dalej. Wartość tego biznesu w Polsce szacuje się na 17 mld zł.

Właśnie dlatego, po raz kolejny, trzeci już, podziękowaliśmy uroczyście w Kärcher Polska pracownikom sprzątającym nasze biura. Wszystko w ramach szerszej inicjatywy globalnej – Thank Your Cleaner Day.

Ta zapoczątkowana w 2015 roku w ojczyźnie Hobbitów, zielonej Nowej Zelandii impreza w 2021 roku była już, pod egidą firmy Kärcher – lidera branży czystościowej, obecna w ponad 50. krajach świata. W tym roku naszym podziękowaniom, skierowanym do wszystkich pracowników branży czystościowej, których jest wg szacunków w naszym kraju około 700 tys. towarzyszyła też premiera specjalnego e- booka poświęconego branży utrzymania czystości. W Kärcher wiemy, że za dobrze wykonaną pracę, od której, zwłaszcza obecnie w dobie pandemii, zależy zdrowie i życie ludzi, należą się słowa uznania. Dlatego 20. października doceniliśmy naszych, na co dzień niemal niewidzialnych, bohaterów – osoby dbające o czystość i bezpieczeństwo naszych biur.

Wspomniany e-book prezentuje zarówno inicjatywy TYCD jak i przedstawia kondycję branży w Polsce, jej przyszłość i perspektywy a nadto wiele ciekawostek zaskakująco łączących się z postrzeganiem sprzątania przez współczesnych. Forma wywiadów z ekspertami branży z Polski z zagranicy, a także skondensowane artykuły merytoryczne zachęcają do lektury.

Zachęcamy do pobrania e-booka z naszej strony www: https://www.kaercher.com/pl/thank-your-cleaner-day.html

Jak było u nas? 20. października w siedzibie Kärcher Polska w Krakowie zorganizowaliśmy uroczystość, podczas której Dyrektor polskiego przedstawicielstwa Kärcher, Pan Rafał Nęcek osobiście podziękował wszystkim pracownikom sprzątającym nasze budynki. Składając podziękowania za wysiłki i jakość pracy, podkreślił jej znaczenie dla funkcjonowania firmy w trudnym czasie pandemii. Dla bohaterów tego dnia przygotowaliśmy upominki, w tym domowe parownice SC 1, firmowe gadżety a także spersonalizowaną wersję e-booka z imienną dedykacją i wyrazami uznania. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Była to doskonała okazja, by poznać się bliżej. Pracując obok siebie często nie mamy okazji dłużej pomówić z osobami dbającymi o czystość. Wynika to z odmiennych godzin pracy – gdy pracownicy biur po skończonej pracy wracają do domu, do pokoi wkraczając pracownicy o czystość tych pokoi dbający.

W ramach inicjatywy TYCD zachęcamy każdego, kto jest beneficjentem pracy osób branży czystościowej, do podziękowań. I to nie tylko w ten jeden dzień w roku, ale także na co dzień. Warto, nawet bez szczególnej okazji docenić pracę osób sprzątających. To gest, który na pewno zostanie ciepło przyjęty.

Warto sobie uświadomić, że obok pracowników medycznych, ratowników, pielęgniarek czy lekarzy, także osoby sprzątające były i są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Od staranności, jakości ich pracy także zależy nasze zdrowie.

Za to zawsze należą się podziękowania.

open