Home ZOOM BUILDER ZOOM – Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Zarządu Grupy NDI
BUILDER ZOOM – Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Zarządu Grupy NDI
0

BUILDER ZOOM – Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Zarządu Grupy NDI

0
0

Rozwijamy się organicznie. W latach 90. zaczynaliśmy jako kilkuosobowy zespół, prywatna firma założona przez mojego męża. Z jego szerokim  doświadczeniem zawodowym, zdobytym za granicą, ale z małym kapitałem. Z perspektywy czasu myślę, że dobrze wykorzystaliśmy szanse, które dawał nam rynek, odnajdując na nim miejsce dla siebie i podejmując się takiej skali działalności.

Dla naszego rozwoju istotne znaczenie miało to, że przez te 30 lat nie ulegliśmy pokusie ani wejścia na giełdę i pozyskania stamtąd kapitału, ani sprzedania firmy lub wprowadzenia do niej inwestora zewnętrznego. Inwestowaliśmy tylko to, co sami zarobiliśmy. To nas w oczywisty sposób ograniczało, choć z drugiej strony dawało pełną wolność i niezależność.  Był to świadomy wybór, który spowodował, że nasze działania wymagały zawsze  pomysłowości, otwartości, kreatywności i  ponadprzeciętnego nakładu pracy.

Częścią naszej filozofii  jest także to, że zawsze sięgamy po więcej, niż w danym momencie mamy. Podejmujemy próby angażowania się w przedsięwzięcia, które często skalą przekraczają te, realizowane dotychczas. To nas pociąga i ekscytuje, to jest też motorem naszego rozwoju. Naszą najcenniejszą cechą jest właśnie energia do zmian, do wyjścia naprzeciw nowemu, do podejmowania wyzwań, które mogą wydać się ponad miarę, a jednak są osiągalne. Cenimy sobie ludzi ambitnych  i otwartych na nowe. Takimi ludźmi staramy się otaczać.

W oczywisty sposób konieczne jest także nieustanne obserwowanie rynku i możliwie szybkie reagowanie na zmiany na nim zachodzące. W naszej historii takich przykładów jest wiele. Zaczynaliśmy od komercyjnych projektów deweloperskich, poprzez projekty publiczno-prywatne, kolejno rozwijając swoje zaangażowanie w różne projekty infrastrukturalne, a w końcu gazowe. Kto wie, gdzie będziemy za parę lat…

open