Home Biznes i Ludzie NADMORSKIE SPOTKANIE MOSTOWCÓW
NADMORSKIE SPOTKANIE MOSTOWCÓW
0

NADMORSKIE SPOTKANIE MOSTOWCÓW

0
0

Żeglowali po wodach Zatoki Puckiej, a pogoda znakomicie dopisywała sympatykom morskich przygód. Wiatr nie żałował podmuchów w rozpostarte żagle uczestników Nadmorskiego Spotkania Mostowców Rewa 2021.

Miłośnikom żeglarstwa w końcu udało się spotkać. Wydarzenie było przesunięte w czasie ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Z tym większą radością uczestnicy licznie zjechali do Hotelu Skipper w Rewie, by zasmakować morskiej przygody po dłuższej niż zwykle przerwie. Wydarzenie trwało 3 dni (17–19 września) i zgromadziło niemal 120 uczestników z branży drogowo-mostowej. Przed wypłynięciem na szerokie wody nie zapomniano odpowiednim przygotowaniu. Zorganizowano wykład ABC Żeglarstwa, podczas którego omówiono podstawy techniczne oraz względy bezpieczeństwa. W rywalizacji podczas regat szczególnie wyróżniły się załogi PERI. Cztery drużyny reprezentujące tę firmę znalazły się w Finale Złotym, z czego jedna z nich uplasowała się najwyżej w rankingu ze wszystkich uczestników.

Trzydniowe spotkanie mostowców to nie tylko rywalizacja na wodzie. Wieczorami nastawał czas integracji, podczas którego uczestnicy mogli nie tylko porozmawiać i smacznie zjeść, ale też poszaleć na parkiecie.

Imprezę zorganizowało środowisko mostowe Gdańska zrzeszone w ZMRP przy współpracy Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej i YC Rewa przy wsparciu sponsorów: PERI (jeden z największych producentów i dostawców systemów deskowań oraz rusztowań na rynku światowym), ViaCon Polska (uważany za lidera na rynku przepustów stalowych z blachy falistej), Keller (wiodący koncern międzynarodowy w zakresie geotechniki), Budimex (firma infrastrukturalno-budowlana o wieloletnim doświadczeniu i stabilnej pozycji na rynku), Transprojekt Gdański (nowoczesna firma projektowa z ponad 65-letnią tradycją oraz doświadczeniem) i Grupa NDI (specjalizująca się m.in. w generalnym wykonawstwie).


Fot. Katarzyna Suchorz

open