Home Materiały&Technologie NIEZAWODNE TECHNOLOGIE WODNE DLA PRZEMYSŁU
NIEZAWODNE TECHNOLOGIE WODNE DLA PRZEMYSŁU
0

NIEZAWODNE TECHNOLOGIE WODNE DLA PRZEMYSŁU

0
0

Utrzymanie funkcjonowania obiektów przemysłowych bez stałego dostępu do wody, a także skutecznego systemu odprowadzania ścieków, jest niemożliwe. Dlatego wysoka jakość pracy urządzeń, bezpieczeństwo, wydolność, a także niska awaryjność są niezbędne. Istotne są również kwestie ekologiczne, które wpływają na redukcję kosztów.

Sprawdzone i kompleksowe technologie dla przemysłu dostarcza Xylem, który łączy ponad stuletnie doświadczenie takich producentów jak Flygt, Sensus czy Lowara. Dzięki dedykowanym urządzeniom firmy, a także licznym konfiguracjom możliwe jest zbudowanie układu skrojonego na miarę potrzeb danego obiektu przemysłowego, niezależnie od tego, w jakiej branży działa.

Od transportu wysoce korozyjnych płynów przez obróbkę delikatnych związków biotechnologicznych po oczyszczanie ścieków przemysłowych – firma Xylem specjalizuje się w rozwiązaniach dla surowej wody oraz ścieków i wody opadowej w wielu gałęziach przemysłu. Jest również wiodącym dostawcą pomp, a także urządzeń do pompowania praktycznie dowolnego płynu w otoczeniu przemysłowym.

Na potrzeby fabryk swoje zastosowanie znajdzie Pompa Concertor (Flygt). To system pompowania ścieków ze zintegrowaną inteligencją. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych urządzenie jest w stanie wyczuć warunki pracy w swoim otoczeniu, dostosowując działanie w czasie rzeczywistym i przekazując informacje zwrotne operatorom pompowni.

W przemyśle świetnie sprawdzą się również zestawy hydroforowe z serii GHV. Zostały one wyposażone w pompy zintegrowane z przetwornicami częstotliwości i sterownikami umożliwiającymi regulację prędkości obrotowej. Z kolei inteligentna regulacja prędkości obrotowej pompy zapewnia obniżenie kosztów eksploatacji.

Działania wpisujące się w gospodarkę obiegu zamkniętego, mające na celu właściwe zagospodarowanie wody (m.in. poprzez jej zawracanie i ponowne wykorzystanie po oczyszczeniu ze szkodliwych, niebezpiecznych substancji), są już nie tylko dodatkiem wspierającym pracę obiektów przemysłowych, ale przede wszystkim wymogiem. W dobie kurczących się zasobów wodnych istnieje również ogromna potrzeba ponownego wykorzystania m.in. deszczówki. Również oczyszczalnie ścieków wybudowane na potrzeby obiektów świetnie spełniają swoją rolę.

Najwyższe bezpieczeństwo zapewniają ozonatory (takie jak wydajny, wysokiej klasy sprzęt marki WEDECO) oraz systemy oczyszczania ścieków oparte na aktywnej biologicznie filtracji wspomaganej ozonem i filtracją na bazie węgla aktywnego (takie jak Oxelia Leopold). Przewagą Oxelii jest to, że umożliwia pozbycie się mikrozanieczyszczeń organicznych, które nie zostają usunięte poprzez konwencjonalne procesy zachodzące na przemysłowych oczyszczalniach ścieków. Zatem Oxelia to idealne rozwiązanie dla przemysłu.

Chociaż nie ma dwóch takich samych sytuacji obsługi przemysłowej wody, firma Xylem wspiera nie tylko podczas wyboru technologii, ale również w trakcie planowania instalacji, doboru urządzeń, instalacji, a także serwisu i konserwacji. Niezależnie od tego, czy jest to prosty projekt czy złożony proces, eksperci Xylem Industry od zastosowań przemysłowych zidentyfikują odpowiednie rozwiązanie dla aplikacji. Z kolei dzięki sieci sprzedaży oraz wsparcia na całym świecie firma Xylem zawsze jest w pobliżu. Projektując układ z takim doświadczonym, odpowiedzialnym partnerem jak Xylem, firmy mogą odnieść szereg korzyści, a także mają pewność, że układ będzie skrojony pod ich branżę i obiekt.

open