Olimpo
0

Olimpo

0
0

OLIMPO to linia klamek drzwiowych i okiennych marki Fapim wyróżniająca się lekkim, świeżym designem. Dopracowane w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe produkty o czystych oraz minimalistycznych liniach i ergonomicznych kształtach stanowią prawdziwą innowację w obszarze wzornictwa. Czystą formę linii Olimpo dodatkowo podkreśla bogata gama dostępnych wykończeń. Oferowane produkty spełniają najwyższe wymagania jakościowe oraz estetyczne. Linia OLIMPO to najbardziej wszechstronna na rynku oferta produktów przeznaczonych do wszystkich systemów otwierania.

GEA

GEA to pierwsza klamka okienna z linii Olimpo, która łączy najwyż-szej klasy rozwiązania technologiczne z najwyższą jakością zastosowanych materiałów. GEA jest dostępna w wersji jednowidłowej przeznaczonej do naszych systemów rozwiernouchylnych GALICUBE150, dwuwidłowej z kluczykiem, a także w wersji z długim uchwytem, przeznaczonej do systemu otwierania na zewnątrz OUT.


GAIA

Klamka okienna GAIA przeznaczona do systemów otwierania na zewnątrz ma pochylony uchwyt umożliwiający montaż na skrzdłach o małych wymiarach, a niewielka szerokość rozety pozwala na jej wykorzystanie w zestawieniu z nawet najmniejszymi profilami.

Jest dostępna w wersji dwu- i jednowidłowej, ma widelec wykonany ze specjalnej wysokoodpornej stali oraz regulację mikrometryczną. Klamka jest dostępna w wersji z kluczykiem i z niskim uchwytem oraz z trzpieniami montażowymi w różnych rozmiarach.


EOS

Klamka Eos jest przeznaczona do zastosowania z systemami rozwiernymi oraz rozwiernouchylnymi. Jest dostępna w szerokiej gamie wykończeń. W ostatnim czasie gama EOS została poszerzona o nowe wersje: do klasycznej wersji z kluczykiem i z trzpieniem w rozmiarze 23 oraz 43 mm dołączyły wersje z odchylonym uchwytem, w tym wersja o grubości 10 mm zapewniająca jeszcze lepszą ergonomię uchwytu, a także wersja z kluczykiem, idealna do zastosowań w zestawieniu z wielofunkcyjnym ogranicznikiem LIMITE.

IRIS

Klamka IRIS wyróżnia się wyjątkowym, minimalistycznym designem oraz niewielkimi wymiarami okrągłej rozety. Idealna do najbardziej wyrafinowanych rozwiązań i koncepcji estetycznych, w szczególności w zestawieniu z naszym systemem ukrytych zawiasów MAGICUBE, który jako jedyny na rynku zapewnia kąt otwarcia wynoszący 180° przy nośności 180 kg i ma certyfikat RAL.


HERA

Klamka HERA łączy najwyższej jakości rozwiązania i wyjątkowe materiały. Rozeta została wykonana z jednego elementu, aby zapewnić jak najlepszy efekt estetyczny. Jest dostępna w wersji pojedynczej oraz podwójnej w szerokiej gamie wykończeń, w tym również w wersji surowej.


PRISMA

Klamka PRISMA uzupełnia linię LUCE dedykowaną do systemów podnoszono-przesuwnych. Idealnie dopasowana do eleganckiego designu linii Olimpo, zapewnia precyzję montowania za pomocą śrub metrycznych oraz możliwość zastosowania dodatkowych śrub samogwintujących, aby wzmocnić mocowanie. PRISMA jest dostępna w różnych wersjach: z wkładką lub bez wkładki, pojedynczej, podwójnej lub w połączeniu z uchwytem wpuszczanym, który można zamontować na dwóch wysokościach, pozwalających na lepsze dopasowanie do różnych wymiarów profilu skrzydła.


TWENTY

Twenty to nowa linia klamek do systemów przesuwnych. Uchwyt Twenty obraca się jedynie o 20°, natomiast wewnętrzny trzpień kwadratowy wraz z mechanizmem wykonuje klasyczny obrót o 90°, pozwalając na ergonomiczny chwyt zapewniający łatwy i pewny ruch skrzydła. Szeroka, zróżnicowana gama Twenty obejmuje klamki stałe oraz ruchome z uchwytem prostym i pochylonym. Ten ostatni został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić łatwy chwyt nawet w szczególnie wąskich przestrzeniach między skrzydłem a ościeżnicą. Bogata gamę uzupełniają stałe oraz ruchome pochwyty, trzpienie kwadratowe w rozmiarze 7 o różnej długości i dwa różne zestawy montażowe.

Zaletą linii klamek Twenty jest wszechstronność zastosowań: mogą być stosowane w połączeniu z każdym wielopunktowym mechanizmem przeznaczonym do skrzydeł przesuwnych z funkcją fałszywego położenia klamki.


MECHANIZM ZEWNĘTRZNY DO OKUCIA ANTYPANICZNEGO

Linia OLIMPO marki Fapim miała również wpływ na kształt nowego mechanizmu zewnętrznego przeznaczonego do okucia antypanicznego OLTRE.

Klamka nowego mechanizmu zewnętrznego wyróżnia się odświeżoną estetyką pasującą do linii Olimpo i zredukowanymi wymiarami dopasowanymi do wymagań nowoczesnego designu.
Mechanizm jest dostępny z wkładką lub bez wkładki, w wersji standardowej lub z wymienną wkładką, z możliwością jej wymiany już po zainstalowaniu mechanizmu, co stanowi zaskakującą nowość w ofercie rynkowej.


POWŁOKA CLEAN HAND

Dla wszystkich okuć i akcesoriów, które wielokrotnie stykają się z dłońmi, w tym w szczególności dla całej linii OLIMPO, firma Fapim stosuje antybakteryjne wykończenie powierzchni CLEAN HAND, które stanowi prawdziwą barierę ochronną przed drobnoustrojami. Testy laboratoryjne wykazały, że antybakteryjne działanie CLEAN HAND stabilizuje się po 24 godzinach, zapewniając redukcję ilości drobnoustrojów o 99–100%. Testy przeprowadzone zgodnie z normami ISO 22196 i JIS Z 2801 potwierdziły, że CLEAN HAND skutecznie zwalcza najbardziej rozpowszechnione bakterie, mikroorganizmy, pleśń oraz grzyby, które gromadzą się na powierzchniach. CLEAN HAND oznacza powierzchnie pokryte powłoką o silnym działaniu antybakteryjnym gwarantowanym przez długi czas przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości Fapim.

open