Home ZOOM BUILDER ZOOM – JOANNA CZYNSZ-PIECHOWIAK, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce
BUILDER ZOOM – JOANNA CZYNSZ-PIECHOWIAK, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce
0

BUILDER ZOOM – JOANNA CZYNSZ-PIECHOWIAK, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce

0
0

Grupa Saint-Gobain systematycznie buduje swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Zgodnie z deklaracją osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku złożoną ponad 2 lata temu podczas szczytu klimatycznego ONZ przez Pierre-André de Chalendara, prezesa Grupy Saint-Gobain oraz w świetle rozporządzeń unijnych dotyczących zerowej emisji CO2 i postanowień ONZ Global Compact, w październiku 2021 ogłosiliśmy nowy plan strategiczny Grow&Impact. Jego fundamentem jest chęć zapewnienia maksymalnej efektywności wszystkich naszych rozwiązań oraz wywieranie pozytywnego wpływu na otaczający nas świat. Motywacją naszych działań jest niezmiennie „Making the World a Better Home”, cel naszego istnienia, w myśl którego wszystkie nasze biznesy i tworzone przez nie rozwiązania przyczyniają się do podnoszenia jakości życia ludzi oraz tworzenia przyjaznych środowisku przestrzeni użytkowych, mieszkalnych i miejsc pracy oraz transportu.

Biorąc pod uwagę, iż branża budowlana odpowiada obecnie za niemal 40% globalnej emisji CO2, zaś do 2050 roku blisko 70% populacji mieszkać będzie w miastach, w ubiegłym roku przyjrzeliśmy się bacznie wyzwaniom urbanistycznym w ramach kampanii „Polskie Miasta Przyszłości 2050”, na którą składał się cykl wywiadów z cenionymi w architektami, naukowcami i ekspertami (www.miastaprzyszlosci2050.pl). Projekt ten został doceniony złotą nagrodą w konkursie Liderzy ESG organizowanym przez GPW, NN Investment Partners TFI oraz PwC. Zwieńczeniem naszych kilkumiesięcznych badań i analiz był raport foresightowy opracowany przy współpracy z Polskim Towarzystwem Studiów nad Przyszłością, który opisał przewidywane scenariusze przyszłości i unaocznił, jak wiele jeszcze pracy czeka rodzimy sektor budowlany, by za 30 lat polskie miasta mogły zapewniać mieszkańcom dobrostan. W całym tym procesie niemała odpowiedzialność spoczywa na architektach. W Saint-Gobain doskonale wiemy, jak istotna jest edukacja w zakresie zrównoważonego projektowania oraz dostęp do najlepszych narzędzi i rozwiązań. O kolejne pokolenia architektów dbamy organizując od 2004 roku międzynarodowy konkurs Architecture Student Contest (szczegółowe informacje: https://www.saint-gobain.pl/multicomfort/konkurs_dla_mlodych_architektow), do niedawna znany jako Multi Comfort Student Contest. Międzynarodowy finał tegorocznej edycji odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Jury oceniać będzie prace konkursowe także pod kątem zrównoważonego rozwoju, a Grupa zapewni studentom niezbędne szkolenia w tym zakresie. To jednak nie jedyny przykład naszej edukacyjnej działalności, dla przykładu biznes Saint-Gobain Glass od kilku lat ma przyjemność być mecenasem konkursu „Builder 4 Young Architects”.

Wierzymy, że innowacyjne rozwiązania tworzone przez Saint-Gobain umożliwiają komfortowe życie w zgodzie z troską o losy planety. Making the world a better home to nadrzędny cel Grupy oraz wyraz ambicji, by czynić świat piękniejszym i bardziej zrównoważonym miejscem do życia.

open