Home Biznes i Ludzie PRZEKROCZYLIŚMY MILIARD
PRZEKROCZYLIŚMY MILIARD
0

PRZEKROCZYLIŚMY MILIARD

0
0

Rok 2021 zamkniemy najwyższym obrotem w historii, w niedawno opublikowanym raporcie za trzy kwartały poinformowaliśmy o przekroczeniu miliarda złotych przychodów ze sprzedaży. Na ten sukces złożyły się: stały, wysoki wolumen produkcji przez większość miesięcy, podpisanie dużych kontraktów – w szczególności z międzynarodowymi deweloperami logistycznymi na generalne wykonawstwo obiektów halowych.

PRZEMYSŁAW BOREK, Prezes Zarządu Pekabex Bet Wiceprezes Zarządu Pekabex SA

Prowadzony przez Pekabex program szkoleniowy poświęcony technologii nowoczesnej prefabrykacji, kierowany zarówno do studentów, jak i specjalistów z branży budowlanej, pokazał nam, jak wiele jeszcze możemy zrobić dla rynku budowlanego pod kątem poszerzania wiedzy oraz doświadczenia. Rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa, możliwości wykorzystania betonu architektonicznego dla obiektów o szczególnym znaczeniu reprezentacyjnym, krótsze terminy realizacji, wyższa jakość – te wszystkie cechy sprawdziły się podczas szeregu inwestycji, z których jesteśmy szczególnie dumni.

Wśród najciekawszych przykładów tegorocznych inwestycji Pekabeksu są: konstrukcja dla największej na świecie fabryki baterii koreańskiego koncernu SK IE Technology, produkcja elementów tubingowych dla tunelu w Łodzi, równoległa budowa osiedli mieszkaniowych na terenie całej Polski (m.in. Poznań, Toruń, Włocławek, Lublin, Warszawa), stworzenie Systemu Parkingów Pekabex® i realizacja pierwszego obiektu dla Echo Investment w tej technologii, wejście w temat prefabrykowanego budownictwa jednorodzinnego w ramach projektu P.Homes. Postrzegany jako nasz core business nadal jest obszar dużych projektów halowych, w których się specjalizujemy oraz oferujemy klientom wartościowe, kompleksowe rozwiązania.

Nasza działalność zagraniczna to budowa osiedli mieszkaniowych w Skandynawii, często przepięknie położonych. Budowa serwerowni we Frankfurcie to największy i najtrudniejszy projekt dotąd realizowany w Niemczech – pod względem konstrukcyjnym oraz ponadstandardowych wymogów terminowych i jakościowych klienta. Elementy konstrukcyjne osiedla Am Tacheles w centrum Berlina stały się przepustką do nowego postrzegania elementów z betonu architektonicznego.

Niemal rok od zakupu zakładu produkcyjnego FTO w Niemczech potwierdziło się, że jest to dobry kierunek pod kątem wymiany doświadczeń oraz ze względu na realizację coraz większych wolumenów produkcyjnych na ten rynek.

Spółka deweloperska Pekabeksu w tym roku doszła do poziomu 14 projektów w Polsce i za granicą (w przygotowaniu oraz realizacji), co też pokazuje tempo rozwoju tego zespołu specjalistów, synergicznie współpracującego z zespołami z sektorów generalnego wykonawstwa oraz prefabrykacji.

Przed nami nowy rok i dalsze wytężone prace nie tylko w obszarze budowlanym, ale także w ważnych dla nas tematach na rzecz ekologii (inicjatywa #PekabexGoesGreen) oraz automatyzacji i robotyzacji produkcji. Patrzymy daleko w przód.


Fot. arch. Pekabex

open