Home Aktualności Ruukki oferuje kompletne rozwiązanie szczelnej obudowy
Ruukki oferuje kompletne rozwiązanie szczelnej obudowy
0

Ruukki oferuje kompletne rozwiązanie szczelnej obudowy

0
0

Firma Ruukki wprowadza nowe rozwiązanie w postaci Pakietu Ruukki® Energy, który zapewnia oszczędności energii i redukuje emisje dwutlenku węgla. Pakiet ten umożliwia właścicielom obiektów przemysłowych i komercyjnych obniżkę własnych rachunków za energię, jak również zmniejszenie śladu węglowego generowanego w cyklu życia budynku. W porównaniu do standardowych rozwiązań, Pakiet Ruukki® Energy przynosi oszczędności kosztów energii na poziomie 30%.

Zewnętrzna obudowa budynku – ściany i dach – a przede wszystkim ich szczelność powietrzna, ma duże znaczenie dla efektywności energetycznej obiektu. Styki i połączenia konstrukcji ściennych z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi mają ogromny wpływ na szczelność budynku. Dobry poziom szczelności powietrznej stanowi kluczowy czynnik niskoenergetycznego budownictwa, ponieważ zapewnienie szczelności nie zwiększa śladu węglowego w cyklu życia budynku, natomiast pomaga znacząco redukować emisje CO2 w tym okresie.

Pakiet Ruukki® Energy bazuje na płytach warstwowych Ruukki® Energy oraz sprawdzonych i niezawodnych rozwiązaniach połączeń konstrukcji ściennych i dachowych. W projektach budowlanych, Ruukki oferuje nie tylko produkty, ale również fachową wiedzę w zakresie optymalizacji kosztów energii w cyklu życia budynku oraz redukcji śladu węglowego.

„Prace rozwojowe Ruukki mają na celu nieustanną poprawę efektywności energetycznej budynków dzięki szczelności powietrznej naszych produktów. Chcemy też być pierwszą na rynku firmą, która zaoferuje produkty dla ścian i dachów ze stali wytworzonej bez użycia paliw kopalnych, i to już w 2026 roku,” mówi Adam Korol, szef Building Envelopes, Ruukki Construction.

open