Home Architecture Design Intrygująca przestrzeń dla CEDC
Intrygująca przestrzeń dla CEDC
0

Intrygująca przestrzeń dla CEDC

0
0

W budynku Bobrowiecka 8 znajduje się biuro dla zarządu firmy CEDC. Jest to nowa strefa stanowiąca uzupełnienie dla zaprojektowanej w 2017 roku, kilkukrotnie nagradzanej przestrzeni biurowej. Autorami projektu są architekci: Bartosz Trzop, Katarzyna Chmurzyńska-Mazur oraz Karolina Konieczna. Część elementów projektu koncepcyjnego została zaprojektowana we współpracy z włoską pracownią Willem Brouwer Architetti Associati.

Projekt był dla architektów kolejnym wyzwaniem – należało cofnąć się na chwilę do idei przyjętych w trakcie pierwszego projektu CEDC, kontynuować je w duchu nowych, świeżych pomysłów i dynamicznie zmieniających się trendów na rynku, a także skonfrontować je z bardzo wysokimi oczekiwaniami klienta wobec charakteru standardu wykończenia strefy zarządu.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie reprezentacyjnej i eleganckiej przestrzeni, korespondującej z istniejącym już biurem firmy oraz nawiązującej do jej działalności. Centralnym punktem układu funkcjonalnego jest strefa recepcji, która za pomocą białej kolorystyki i użytych materiałów od razu przywodzi na myśl niską temperaturę oraz sposób serwowania produkowanych przez CEDC alkoholi. W jasnej i monochromatycznej przestrzeni zostały stworzone nieoczywiste relacje między geometrią jej poszczególnych elementów. Lekka, delikatna instalacja inspirowana kostkami lodu kontrastuje z masywną, nieregularną formą lady recepcyjnej, która dzięki podświetleniu cokołu zdaje się lewitować.

W projekcie w subtelny sposób zostały zaimplementowane elementy identyfikacji wizualnej flagowego produktu dystrybuowanego przez CEDC – wódki Russian Standard. Całą ścianę za ladą recepcyjną wykończono lustrem pokrytym ornamentem znanym z bogato zdobionych butelek alkoholu. Na środku ściany widnieje również logo wódki, pojawiające się także w sali konferencyjnej, znajdującej się za recepcją, mieszczącej ponad 20 osób. Charakterystycznym elementem przestrzeni, stanowiącym wspólny mianownik między strefą zarządu i pozostałą częścią biura, jest obudowa słupów konstrukcyjnych, będąca wyjątkową formą ekspozycji butelek z alkoholem dystrybuowanym przez CEDC. Powtarzający się w przestrzeni kształt butelki wódki Russian Standard przywołuje na myśl charakter działalności firmy.

W biurze znajdują się gabinety dedykowane członkom zarządu firmy, wyposażone w wysokiej klasy meble i wykończenia. Duża część pieczołowicie wybranych przez architektów mebli to ikony światowego designu, dodatkowo podkreślające prestiż tej przestrzeni. W gabinetach zostały połączone jasne, chłodne elementy, takie jak tapicerki i dywany, z ciepłem drewna pojawiającego się na ścianach czy posadzkach. Spokojne, naturalne materiały nadają pomieszczeniom elegancji, a także szlachetności.

W projekcie znajduje się także niewielki coffee point, którego stylistyka jest kontynuacją głównych założeń przyjętych w koncepcji, a tektonika frontów zabudowy kuchennej stanowi subtelne odniesienie do inspiracji kostkami lodu. Stonowana przestrzeń biura została ożywiona dzięki elementom zieleni, a zwłaszcza zielonej ścianie, która idealnie uzupełnia przestrzeń komunikacyjną biura i jednocześnie wskazuje na naturalne składniki używane przez inwestora w ich produktach.

Nowa przestrzeń zarządowa w biurze CEDC jest niezwykle reprezentacyjna oraz prestiżowa, uszyta w najmniejszym szczególe na miarę dla klienta. Powstało biuro charakteryzujące się wyjątkową estetyką. Intryguje grą minimalizmu kolorów z różnorodnością lodowych form, a przede wszystkim stanowi przyjemne, komfortowe miejsce do pracy i doskonałą wizytówkę firmy oraz jej brandów.


Zdjęcia arch. Trzop Architekci

open