Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 DEVELIA SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
DEVELIA SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

DEVELIA SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Develia to jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, realizująca inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach oraz we Wrocławiu. W ciągu 15 lat działalności wybudowała 36 osiedli mieszkaniowych, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. lokali o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych.

Certyfikat BFR 2021.pdf

DEVELIA: PRZESTRZEŃ Z WIDOKIEM NA PRZYSZŁOŚĆ

Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości o niezmiennie najwyższej jakości.

W swoich projektach deweloper na pierwszym miejscu stawia komfort oraz wygodę mieszkańców. Współpracuje tylko z uznanymi i sprawdzonymi pracowniami architektonicznymi oraz generalnymi wykonawcami. Osiedla są lokalizowane blisko terenów zielonych i rekreacyjnych, z łatwym dostępem do rozwiniętej infrastruktury usługowej oraz komunikacyjnej.

W DNA firmy wpisane są również idee zrównoważonego budownictwa oraz troska o środowisko naturalne. Develia realizuje te wytyczne, wykorzystując w swoich inwestycjach niskoemisyjne materiały, budując ogrody deszczowe i tężnie solankowe, stosując rozległe nasadzenia drzew oraz roślinności pochłaniającej zanieczyszczenia i wspierając rozwój elektromobilności. W portfolio spółki znajdują się również inwestycje komercyjne, m.in. obiekt wielofunkcyjny Sky Tower, centrum handlowe Arkady Wrocławskie oraz stołeczny biurowiec Wola Retro. Obecnie trwa proces dezinwestycji tych nieruchomości – pozyskane w ten sposób środki deweloper planuje reinwestować w kolejne osiedla mieszkaniowe oraz nowe projekty z segmentu najmu instytucjonalnego (PRS).

W 2020 r. firma wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży i 99 mln zł skorygowanego skonsolidowanego zysku netto. W 2021 roku spółka dynamicznie zwiększyła sprzedaż mieszkań do 1500 lokali (po 3 kwartałach 2021 r.), co plasuje ją w pierwszej piątce deweloperów mieszkaniowych notowanych na GPW. Wartość kapitałów własnych utrzymuje na poziomie 1,3 mld zł. Od 2007 r. Develia (wówczas LC Corp) jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Należy również do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, co obliguje ją do przestrzegania Kodeksu Dobrych Praktyk PZFD.


https://www.develia.pl/pl

https://www.facebook.com/develiapl

open