Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 JAROSŁAW WIELOPOLSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
JAROSŁAW WIELOPOLSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

JAROSŁAW WIELOPOLSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający – Multiconsult Polska sp. z o.o.

Nagroda Osobowość branży 2021 to duże wyróżnienie, zwłaszcza że jest to drugi tytuł z rzędu. W tym roku ma podwójną wagę, ponieważ Multiconsult Polska świętuje 30-lecie obecności na polskim rynku. Jesteśmy dziś ważną częścią rodziny Multiconsult.

Nasz dynamiczny rozwój jest dostrzegany i doceniany, ale zwiększa też wymagania, zainteresowanie poziomem ryzyka czy potrzebami kapitałowymi. Wiadomości o naszych sukcesach oraz porażkach mają wpływ na wycenę akcji. W minionym roku osiągnęliśmy imponujące rezultaty w sprzedaży, a nasz portfel zamówień jest obecnie największy w historii firmy. W ciągu ostatnich siedmiu lat udało się nam znacząco zwiększyć udział w rynku i awansować do pierwszej dziesiątki największych firm inżynieryjnych w Polsce. Notujemy dwucyfrowy wzrost obrotów rok do roku. Zatrudniamy dziś ponad 300 inżynierów. Równie liczną grupę stanowią współpracujący z nami podwykonawcy. W obecnej sytuacji gospodarczej coraz trudniej utrzymać odpowiednią rentowność. Operujemy na niełatwym rynku – w pełni otwartym, silnie konkurencyjnym, z dominującą pozycją zamawiających oraz trudnymi postępowaniami przetargowymi, gdzie wciąż liczy się przede wszystkim cena, a nie jakość oferowanych usług. Próbujemy pokazywać nieadekwatność obowiązujących rozwiązań prawnych, ich przeciwskuteczność dla sprawnej realizacji inwestycji. Apelujemy o stosowne zmiany. Ogromne znaczenie dla tych starań ma działalność związku pracodawców ZOPI. I choć nie jest łatwo godzić interesy konkurencyjnych podmiotów, staramy się o zapewnienie równoprawnych pozycji wszystkim uczestnikom rynku. Liczyliśmy, że nowy system zamówień publicznych zaradzi chociaż niektórym problemom. Niestety, nie widać zbyt wielu zmian na lepsze. Promyk nadziei stanowią postępowania dla CPK, w których skutecznie eliminowane są oferty z rażąco niską ceną. Skala problemów technicznych, środowiskowych i prawnych, w obliczu których stajemy, może przytłaczać. Mamy jednak doświadczony zespół, który sprostał już niejednemu wyzwaniu. Wiele problemów wszak się powtarza, na wiele z nich znaleźliśmy już skuteczne rozwiązania. W Multiconsult dbamy nie tylko o wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, ale także o stały rozwój kompetencji. Szkolenia stanowią nieodzowny element naszej aktywności zawodowej. Działającym pod presją czasu, nieustannie konfrontowanym z oczekiwaniami zamawiających, zderzającym się z niewystarczającymi zasobami wysoko wykwalifikowanym specjalistom trzeba tworzyć warunki, w których odnajdą możliwość pracy nad własnym rozwojem. I to jest także moje zadanie. Uważam, że warto stawiać na rozwój, by zajść daleko.


JAROSŁAW WIELOPOLSKI, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Multiconsult Polska. Ze spółką związany od 10 lat. Pracę w strukturach firmy rozpoczynał od budowy jej działu kolejowego. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ma przeszło 25-letnie doświadczenie zawodowe, w tym po-nad 5-letnie w kierowaniu biurami centrali PKP Intercity SA oraz ponad 18-letnie w zarządzaniu projektami inwestycyjnymi, w tym również w zakresie projektów doradczych. Członek Zespołu Doradców Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Rady Ekspertów przy Ministrze Infrastruktury. Absolwent AMP w IESE Business School.

multiconsult-polska.com

FB Multiconsult Polska

open