Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 MGR INŻ. JACEK SZELĄG – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
MGR INŻ. JACEK SZELĄG – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

MGR INŻ. JACEK SZELĄG – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Dyrektor Generalny Hunter Douglas Polska Sp. z o.o.

Prowadzę Hunter Douglas Polska już ponad 22 lata, to mówi samo za siebie. Nasze wartości są uniwersalne. Dla mnie osobiście najważniejsza zawsze była i jest odpowiedzialność za składane obietnice: wobec architektów – za profesjonalne wsparcie, wobec społeczeństwa – za powstawanie przyjaznych obiektów, wobec środowiska – za trwałe, ekologiczne i łatwe do recyklingu rozwiązania.

Za swoją osobistą misję zawsze uważałem zmianę kultury budowlanej Polski poprzez wprowadzanie innowacyjnych technologii i udostępnienie nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Uczestniczenie w tym procesie zmian było fascynującym doświadczeniem, zwłaszcza na początku, kiedy tak wiele było do zrobienia w zakresie edukacji, doradztwa projektowego oraz szkoleń wykonawców. Rozwój architektoniczny Polski wciąż trwa, a od 10 lat, wraz z rozwojem kultury i digitalizacji, nasza praca jest już zupełnie inna. Od prezentacji o produktach oraz aspektów czysto technicznych, wraz z rozwijającym się rynkiem, weszliśmy na wyższy poziom. Dziś najbardziej liczy się zdolność do wsparcia architektów w urzeczywistnianiu ich wizji i dostarczanie takich produktów, które będą zdolne tę kreatywność unieść oraz zapewnić funkcjonalność i poprawność techniczną.


JACEK SZELĄG, Dyrektor Generalny Hunter Douglas Polska. Od 30 lat jest związany z rynkiem innowacyjnych produktów architektonicznych. Absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej, MBA oraz wielu praktyk i szkoleń w USA oraz Wielkiej Brytanii. Początkowo pełnił funkcję inżyniera i kierownika budowy w przedsiębiorstwie Chemobudowa-Łódź, by w 1987 roku objąć stanowisko dyrektora. W 1991 roku postanowił zmienić kierunek swojej kariery zawodowej, dołączył do grupy Interabra Venture Co. Ltd., która między innymi sprowadzała do Polski nowoczesne materiały i technologie budowlane. Pełnił tam funkcję Dyrektora Działu Budownictwa, a później w charakterze dyrektora zarządzającego, prezesa zarządu oraz wspólnika kontynuował działalność w innych spółkach tej samej grupy. W 1999 roku objął funkcję Dyrektora Generalnego i Członka Zarządu w Hunter Douglas Polska, a od roku 2005 także funkcję Area Managera na kraje bałtyckie, Ukrainę, Kazachstan oraz Turcję.

https://www.hunterdouglasarchitectural.eu/pl-PL/home/index.jsp

https://www.facebook.com/HunterDouglas

open