Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 PORR S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
PORR S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

PORR S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

PORR S.A. należy do czołowych spółek budowlanych w Polsce. Zespół liczący ponad 2000 osób realizuje na terenie całego kraju inwestycje ze wszystkich obszarów nowoczesnego budownictwa. W portfolio PORR znajdują się zarówno prestiżowe projekty realizowane dla prywatnych inwestorów, jak i kontrakty publiczne o strategicznym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego na poziomie regionalnym oraz krajowym.

BUDUJĄC, ŁĄCZYMY LUDZI. OD 150 LAT

Historia PORR w Polsce rozpoczęła się w 1987 roku, k iedy swoją działalność budowlaną na naszym rynku zainicjował jeden z czołowych koncernów budowlanych w Europie – Grupa PORR. Założona w 1869 roku w Austrii firma prowadzi obecnie działalność w wielu krajach, poza Austrią i Polską między innymi w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Rumunii, Katarze, zatrudniając łącznie ponad 20 000 osób. PORR czerpie z wiedzy i doświadczenia pochodzących z ponad 150 letniej historii koncernu, a także z nieograniczonego dostępu do najnowocześniejszych technologii, oferując na polskim rynku kompleksowe usługi oraz rozwiązania. Zasadniczymi obszarami kompetencyjnymi spółki są budownictwo infrastrukturalne, kubaturowe, kolejowe, inżynieryjne, przemysłowe i hydrotechniczne. Do najważniejszych realizowanych obecnie projektów należy budowa tunelu w Świnoujściu, rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu, budowa wieżowców SKYSAWA w Warszawie oraz Andersia Silver w Poznaniu, budowa dróg S3 odc. Bolków – Kamienna Góra Płn., S16 odc. Borki Wielkie – Mrągowo, A18 odc. Olszyna – Królów, a także modernizacja linii kolejowej
nr 131 Kalina – Rusiec Łódzki.

Przychody na poziomie 2,5–3 mld zł rocznie oraz mocno zdywersyfikowany portfel zamówień o wartości ponad 7 mld zł stanowią o stabilnej pozycji PORR wśród największych firm budowalnych w Polsce.


https://porr.pl/pl/

https://www.facebook.com/PorrSA/

open