Home Materiały i Technologie ACTIVTEK – NOWA JAKOŚĆ POWIETRZA
ACTIVTEK – NOWA  JAKOŚĆ POWIETRZA
0

ACTIVTEK – NOWA JAKOŚĆ POWIETRZA

0
0

Misją firmy jest zapewnienie najwyższego standardu bezpieczeństwa mikrobiologicznego w budynkach, w których przebywają ludzie. ActivTek należy do międzynarodowej grupy firm specjalizujących się w dostarczaniu systemów nowej technologii eliminacji zagrożeń mikrobiologicznych z powietrza i powierzchni.

ActivTek jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce systemów wykorzystujących technologię aktywnego oczyszczania ActivePure® RCI. Na polskim rynku systemy firmy ActivTek Polska pojawiły się w 2010 roku. Innowacyjny system eliminacji wirusów, bakterii, grzybów, alergenów oraz lotnych związków organicznych i nie-przyjemnych zapachów jest oparty o aktywną technologię RCI ActivePure®. Oczyszcza i uzdatniania powietrze, bazując na procesach naturalnie zachodzących w przyrodzie.

Inna niż wszystkie

Tym, co wyróżnia technologię ActivePure® RCI na tle wszystkich innych, jest możliwość jednoczesnego oczyszczania powietrza i po-wierzchni w obecności ludzi, zwierząt oraz roślin. Jest całkowicie bezpieczna dla organizmów żywych.

Tego nie daje żadna inna technologia. Poza tym:

  • zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowników budynków, redukując ryzyko za-każeń i infekcji;
  • działa w całej kubaturze pomieszczeń, również w trudnodostępnych miejscach;
  • bazuje na zjawiskach występujących w przyrodzie (fotokataliza), dzięki czemu jest ekologiczna i bezpieczna;
  • działa w obecności ludzi;
  • eliminuje wirusa SARS-CoV-2 z powietrza i z powierzchni;
  • dzięki pracy 24/7 gwarantuje trwałość uzyskiwanych efektów;
  • zmniejsza koszty związane z eksploatacją instalacji, zapewniając czystość mikrobiologiczną kanałów wentylacyjnych;
  • neutralizuje nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne;
  • poprawia komfort przebywania w budynku.

Jak to działa?

Sercem systemu jest hydrofilowa matry-ca w kształcie plastra miodu, pokryta nanocząsteczkami m.in. dwutlenku tytanu, rodu, srebra, miedzi. Pod wpływem światła i pary wodnej na powierzchni matrycy zachodzą reakcje chemiczne, w efekcie których powstają zjonizowane utleniacze. Mają one silne właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe, a ponadto wytrącają zanieczyszczenia pyłowe, alergeny, redukują lotne związki organiczne, neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Badania laboratoryjne technologii Active-Pure® RCI wykazały zdolność do eliminacji wirusa SARS-CoV-2 (otoczonego biofilmem) z powierzchni w zakresie 99,98% zaledwie w ciągu 7 godzin. W testach zakończonych klasyfikacją wyrobu medycznego do klasy II FDA, technologia ta wykazała 99,999% re-dukcję bakteriofagów MS2 przenoszonych powietrzem w ciągu zaledwie 30 minut. Wyniki te sugerują, że technologia ActivePure® RCI będzie równie skuteczna w eliminacji przenoszonego drogą powietrzną SARS-CoV-2.

Technologia ActivePure® RCI deklasuje większość dotychczas stosowanych w różnego typu budynkach metod dezynfekcji praktycznie na wszystkich polach. Niesie szereg korzyści praktycznych i finansowych.

Wśród najlepszych

NASA uznała technologię ActivePure® RCI za jedno z najważniejszych odkryć na-ukowców i w 2017 r. wpisała na uznaną na całym świecie listę Space Technology Hall of Fame. Takiego zaszczytu w ciągu ostatnich 30 lat dostąpiło zaledwie 75 technologii. Na tej liście, obok ActivePure® RCI, znajdują się m.in. takie technologie, jak: GPS, rozrusznik serca (AICD), urządzenie wspomagające pracę komór serca (VAD) czy implant ślimakowy (Cochlear Implant) dla osób głuchych i niedosłyszących.


Zdjęcia archiwum ActivTek

open